Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Heninová si zahrala s bratom, chce byť pri sestre

SITA|Publikované 20. máj 2008 o 10:31

LONDÝN 20. mája (SITA) - Najbližší rodinní príslušníci Justine Heninovej nevylučujú návrat belgickej tenistky na dvorce, ak sedemnásobná grandslamová šampiónka "opäť nájde šťastie v civilnom živote". ...

LONDÝN 20. mája (SITA) - Najbližší rodinní príslušníci Justine Heninovej nevylučujú návrat belgickej tenistky na dvorce, ak sedemnásobná grandslamová šampiónka "opäť nájde šťastie v civilnom živote". Niekdajšia jednotka svetového rebríčka WTA Tour minulú stredu náhle ukončila svoju kariéru pre "vyhoretosť" necelé dva týždne pred tým, ako sa mala pokúsiť o štvrtý triumf na Roland Garros v rade.

José Henin, otec 25-ročnej rodáčky z Liége, ktorej už ako 12-ročnej zomrela mama Francoise Rosiérová, pre britský denník The Independent vyhlásil: "Ona verí, že má väčšiu šancu stretnúť toho správneho muža a mať v budúcnosti rodinu, keď už nebude hrať tenis. Môže byť, že sa jedného dňa dočkáme jej návratu, šanca tu je... Keď Kim Clijstersová skončila, bolo to naozaj so všetkými konzekvenciami, ale Justine už teraz rekreačne znova hráva."

Heninová si zapinkala v spomenutom Liége v klube Rocourt so svojím bratom Thomasom, s ktorým v minulosti sedem rokov vzájomne vôbec nekomunikovali, keď Justine pre tenisové povinnosti v USA neprišla na pohreb jeho synčeka Emiliena - vo veku šesť týždňov obete zlyhania pľúc. Thomas sa medzičasom po druhý raz oženil a Heninová sa stala krstnou mamou jeho dcéry Kiary. Opätovne sa zblížili po tom, ako ich súrodenec David vlani takmer zahynul pri autonehode.

Ďalšou rodinnou tragédiou, s ktorou sa olympijská víťazka z Atén 2004 musela vyrovnať, bol skon jej synovca Romaina, ktorý sa tenistkinej mladšej sestre Sarah narodil s vrodeným defektom srdca a lekári mu od začiatku prakticky nedávali šancu na prežitie. Heninová sa to dozvedela počas svojho účinkovania na charitatívnej akcii Steffi Grafovej v Mannheime. Správa o smrti chlapčeka ju zastihla na MS WTA Tour 2007. Uvažovala vtedy o odstúpení, ale otec José jej odporučil radšej pokračovať a získať trofej pre Sarah a Romaina. V Madride napokon dosiahla celkový triumf v heroickom finále proti Ruske Marii Šarapovovej.

Heninovej sestra je opäť tehotná, vyšetrenia ukázali normálny vývoj plodu a jeho bezproblémový stav a Sarah sa v júli ešte pred pôrodom vydá za svojho dlhoročného priateľa Louisa. Útla Belgičanka by síce pre termínovú listinu "bieleho športu" nepremeškala svadbu, ale chce sa intenzívne zapojiť aj do príprav obradu a pomôcť sestre v záverečnom štádiu gravidity.

Ako je známe, Heninová vlani zažila rozluku so svojím manželom Pierrom-Yvesom Hardennom (z tohto dôvodu necestovala na Australian Open 2007) a The Independent dodáva, že pred niekoľkými týždňami sa rozišla s priateľom, ktorého si odvtedy našla - nemenovaným juhoafrickým lekárom. "Už je to len história. Justine mala pocit, že ten muž ju chce a vníma len ako svetovú jednotku," uviedol hráčkin otec José. Víťazka 41 turnajov na úrovni WTA Tour krátko po ohlásení svojho odchodu zo športovej scény, samozrejme, dostala aj otázku, či je jej návrat na dvorce v budúcnosti predstaviteľný. "Nemám krištáľovú guľu," odpovedala.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.