Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Heninová považuje Kuznecovovú za priateľku

SITA|Publikované 18. jan 2008 o 17:11

MELBOURNE 18. januára (SITA, AFP) - Justine Heninová nechala po dlhšom čase opäť aspoň trochu nazrieť do svojho vnútra. Svetová tenisová jednotka po postupe do osemfinále Australian Open v Melbourne prehovorila ...

MELBOURNE 18. januára (SITA, AFP) - Justine Heninová nechala po dlhšom čase opäť aspoň trochu nazrieť do svojho vnútra. Svetová tenisová jednotka po postupe do osemfinále Australian Open v Melbourne prehovorila o svojom priateľstve s Ruskou Svetlanou Kuznecovovou, ale aj viacročnej averzii ku krajanke Kim Clijstersovej. "Sveta je výborná tenistka, ale aj skvelý človek. Máme spolu pekný vzťah a vzájomne sa rešpektujeme," uviedla na adresu svetovej dvojky Heninová a ďalej pokračovala: "Je to jedna z mála hráčok, s ktorou nás spája niečo viac ako len pár uznanlivých slov po zápase a viem sa s ňou stretnúť a porozprávať aj mimo dvorca."

Súčasná suverénka ženského tenisu zároveň podotkla, že s krajankou Kim Clijstersovou, ktorá sa vlani rozlúčila s kariérou, aby si založila rodinu, neudržiava žiadne kontakty. Obe úspešné tenistky sa rozkmotrili ešte v roku 2003, keď Clijstersovej otec otvorene hovoril o neprirodzenom náraste svalovej hmoty u Heninovej a nepriamo ju obvinil z dopingových praktík. "Počula som o tom, že je tehotná. Želám jej všetko najlepšie, ale už dlhší čas spolu nehovoríme. Taká je pravda," objasnila Heninová, ktorá takto pred rokom v Melbourne chýbala pre rozchod s manželom Pierrom-Yvesom Hardennem. Mediálne rozmazávanie jej rozvodu ju na niekoľko mesiacov pribrzdilo, ale na okruh sa vrátila ešte silnejšia ako predtým. S výnimkou Wimbledonu potom vyhrala všetky väčšie turnaje, na ktorých štartovala (Dubaj, Dauha, Varšava, Roland Garros, Eastbourne, Toronto, US Open, Stuttgart, Zürich, MS WTA Tour).


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.