Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Heninová pociťuje svoje starnutie v športovom kontexte

SITA|Publikované 6. máj 2008 o 14:15

BERLÍN 6. mája (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová pred vstupom do tohtotýždňového turnaja WTA Tour v Berlíne vyhlásila, že uvažuje o ukončení svojej kariéry o dva až päť rokov. "Vo všeobecnom ...

BERLÍN 6. mája (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová pred vstupom do tohtotýždňového turnaja WTA Tour v Berlíne vyhlásila, že uvažuje o ukončení svojej kariéry o dva až päť rokov. "Vo všeobecnom kontexte som síce mladá, ale na tenisovom okruhu už pociťujem starnutie. Vyvíjam sa a moje priority sa menia. Ani fyzicky sa už nedokážem zregenerovať tak rýchlo ako v dvadsiatke - to je prirodzené. Tenisu sa venujem už dvadsať rokov a napĺňal celý môj život, ale ako žena pociťujem, že musím čoraz viac uvažovať o budúcnosti," uviedla líderka svetového rebríčka, ktorá sa vlani rozviedla s Pierrom-Yvesom Hardennom.

"Rada by som sa vrátila do školských lavíc. V ostatnom čase o tom dosť rozmýšľam," skonštatovala čoskoro 26-ročná rodáčka z Liége (nar. 1. júna 1982) Heninová a dodala: "Po ukončení aktívnej činnosti plánujem sama sebe dopriať dlhodobý oddych. Len tak si bez tlaku cestovať, chodiť na lyžovačky - všetko to, čo si teraz musím odopierať. Naozaj však neviem stanoviť, kedy to príde. Možno o dva, tri, štyri roky, ale ešte to nedokážem určiť. V prvom rade dúfam, že zostanem zdravá a motivovaná. Už vlani som nehrala až tak často a naďalej sa hodlám koncentrovať najmä na najvýznamnejšie podujatia. Odchod do tenisovej penzie teda možno bude plynulý. Keď na to dnes myslím, obete sa mi prinášajú akosi ľahšie."

Sedemnásobná grandslamová šampiónka Heninová, ktorá zatiaľ netriumfovala na londýnskej tráve (bola vo finále v rokoch 2001 i 2006), o prípadnom víťazstve vo Wimbledone povedala: "Neviem, či by ma to ako človeka urobilo šťastnejšou, ale bol by to najvýznamnejší výsledok mojej kariéry a zrejme by som sa potom cítila menej zviazane."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.