Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Heninová-Hardennová sa bude liečiť tri týždne

SITA|19. sep 2006 o 11:45

BRUSEL 19. septembra (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová bude na dvorcoch absentovať minimálne tri týždne. Aktuálna svetová dvojka sa postarala o dva body vo dvojhre vo víkendovom finále ...

BRUSEL 19. septembra (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová bude na dvorcoch absentovať minimálne tri týždne. Aktuálna svetová dvojka sa postarala o dva body vo dvojhre vo víkendovom finále Pohára federácie 2006 proti Taliansku, ale potom vo štvorhre pre zranenie pravého kolena musela na začiatku tretieho setu za stavu 6:3, 2:6, 0:2 odstúpiť a rozhodla tým o celkovom triumfe Talianok 3:2. Heninová-Hardennová má sezónu 2006 nepríjemne poznačenú zdravotnými problémami a spätne priznala, že pravé koleno ju trápi už rok a pol. "Nešlo o lepšenie sa stavu, ale jeho zvládanie," vyhlásila zverenkyňa Carlosa Rodrigueza.

V lete sa pre pravé koleno musela odhlásiť zo San Diega i Montrealu. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Liége síce bola vo všetkých štyroch grandslamových finále končiacej sa sezóny a vyhrala v Paríži na Roland Garros, ale v Melbourne na Australian Open sa musela vzdať Amélii Mauresmovej za stavu 1:6 a 0:2 a teraz si záťaž z ostatných týždňov znova vypýtala daň. Heninová-Hardennová odohrala 13 súťažných dvojhier počas štyroch týždňov a podľa informácie z jej internetovej stránky nútene vynechá turnaje v Stuttgarte a zrejme i Zürichu, ale do novembrového podujatia Championships v Madride by mohla byť v poriadku. "Zatiaľ mám pocit, že skôr ide o svalovú záležitosť než niečo priamo vo vnútri kolena. Dúfam, že nepôjde o nič vážnejšie. Pre tú prehru niet ospravedlnenia. Keď som vstúpila na dvorec, bolo to o odovzdaní dvesto percent. Viac som však toho vo finále Pohára federácie nezvládla. Dala som tomu veľa, ale napokon to nebolo dosť," frustrovane skonštatovala víťazka 28 turnajov vo dvojhre na okruhu WTA. Belgičankám pre zdravotné problémy chýbala vo finále proti Taliankam Kim Clijstersová. Mužský výber Belgickej kráľovskej tenisovej federácie sa od piatka predstaví v Bratislave v barážovom stretnutí so Slovenskom o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2007.


Súvisiace články