Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Heninová-Hardennová oslávila 24. narodeniny postupom

SITA|Publikované 1. jún 2006 o 16:24

PARÍŽ 1. júna (SITA) - V prvej časti štvrtkového programu 2. kola dvojhry na grandslamovom Roland Garros v Paríži si postup medzi 32 najlepších vybojovali viacerí favoriti vrátane šampióniek z posledných ...

PARÍŽ 1. júna (SITA) - V prvej časti štvrtkového programu 2. kola dvojhry na grandslamovom Roland Garros v Paríži si postup medzi 32 najlepších vybojovali viacerí favoriti vrátane šampióniek z posledných troch rokov Belgičanky Justine Heninovej-Hardennovej a Rusky Anastasie Myskinovej. Piata nasadená Heninová-Hardennová si v deň svojich 24. narodenín poradila s Bieloruskou Anastasiou Jakimovovou 6:2, 7:5. Belgičanka sa však natrápila. V zápase urobila až 43 nevynútených chýb a v druhom sete musela odvracať dva setbaly súperky. "Je ťažké hrať v chladnom počasí dobrý tenis. V závere boli loptičky poriadne ťažké, ale zvládla som to," povedala Heninová-Hardennová, ktorá sa v Paríži tešila z celkového triumfu v rokoch 2003 a 2005. Fanúšikovia šťúplej belgickej hráčky v závere zápasu skandovali: "Všetko najlepšie k narodeninám!" Tenistka to po zápase komentovala nasledovne: "Je to fajn pocit mať narodeniny v Paríži, ale žiadne veľké oslavy nebudú. Všetko prebehne v tichosti, musím sa sústrediť na ďalšie zápasy."

Desiata nasadená Myskinová prešla cez Maďarku Melindu Czinkovú relatívne hladko 6:2, 6:4. V boji o postup do osemfinále sa víťazke z roku 2004 Myskinovej postaví do cesty 18-ročná Srbka Ana Ivanovičová, ktorá nedala šancu Francúzke Emilie Loitovej /6:1, 6:1/. "Bude to veľmi ťažký zápas. Ivanovičová udiera do loptičky veľmi tvrdo a vlani tu bola vo štvrťfinále," poznamenala Myskinová. Jej najbližšia súperka kontrovala: "Dôležité bude, aby som sa neprispôsobila jej štýlu hry. Musím hrať svoj tenis a potom môžem uspieť."


Súvisiace články