Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Heninová-Hardennová delegátkou UNESCO v boji proti dopingu

SITA|28. jún 2006 o 18:40

LONDÝN 28. júna (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová bola zaradená na zoznam športových osobností, ktoré z poverenia UNESCO vystupujú proti dopingu. Organizácia pre vzdelanie, vedu a ...

LONDÝN 28. júna (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová bola zaradená na zoznam športových osobností, ktoré z poverenia UNESCO vystupujú proti dopingu. Organizácia pre vzdelanie, vedu a kultúru pri Spojených národoch vymenovala víťazku French Open za spolupracujúceho Šampióna športu, ktorými už sú napríklad bývalý ruský hokejista Vjačeslav Fetisov či nemecký automobilový pretekár Michael Schumacher. Vo vyhlásení UNESCO k tejto príležitosti je uvedené, že sila charakteru Heninovej-Hardennovej zvýši etický vplyv na športovcov a pomôže pri šírení antidopingového posolstva.

Belgičanka v symbolickej rovine poukázala na potrebu budovania si kondície prirodzenými metódami pred utorňajším zápasom 1. kola Wimbledonu proti Číňanke Meng Juan (6:0, 6:1). Bývalá svetová jednotka odmietla služby oficiálneho turnajového automobilu a v spoločnosti manžela Pierra-Yvesa Hardenneho a kouča Carlosa Rodrigueza prešla približne 1,5 km z rezidencie na Bathgate Road až do wimbledonského areálu pešo.


Súvisiace články