Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Heninová-Hardennová a Mauresmová isté pre turnaj majsteriek

SITA|22. aug 2006 o 16:53

ST. PETERSBURG 22. augusta (SITA) - Držiteľky všetkých troch tohtoročných grandslamových tenisových titulov Belgičanka Justine Heninová-Hardennová a Francúzka Amélie Mauresmová sú prvými dvoma istými ...

ST. PETERSBURG 22. augusta (SITA) - Držiteľky všetkých troch tohtoročných grandslamových tenisových titulov Belgičanka Justine Heninová-Hardennová a Francúzka Amélie Mauresmová sú prvými dvoma istými účastníčkami záverečného turnaja majsteriek, ktorý sa uskutoční pod hlavičkou Sony Ericsson Championships 7. - 12. novembra v španielskej metropole Madrid. Heninová-Hardennová a Mauresmová zásluhou množstva získaných bodov na Grand Slamoch figurujú na prvých dvoch miestach tohtoročného rebríčka Race, ktorý je východiskom pre záverečný majstrovský turnaj.

Turnaj majsteriek je veľkým cieľom nielen pre mňa, ale aj celú tenisovú špičku. Som veľmi rada, že elitné podujatie sa sťahuje späť do Európy a jeho dejiskom bude také krásne športové mesto, akým je Madrid,“ uviedla Heninová-Hardennová. Práve 24-ročná Belgičanka sa stala od roku 1997 a rovnakom úspechu Martiny Hingisovej prvou ženou, ktorá stála vo finále prvých troch grandslamových turnajov, hoci v Austrálii aj v Londýne svojej francúzskej súperke Mauresmovej podľahla.

Madrid bude v novembri hostiť osem najlepších singlistiek a štyri najlepšie deblové páry roka 2006. Okrem už spomínanej dvojice istých účastníčok majú k postupu v singli najbližšie Rusky Maria Šarapovová a Svetlana Kuznecovová. Vo štvorhre si už takmer istú účasť zabezpečili Američanka Lisa Raymondová s Austrálčankou Samanthou Stosurovou.


Súvisiace články