Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Hejduk podľa arbitráže ohodnotený na 5,7 mil. dolárov

TASR|6. aug 2004 o 09:21

New York 6. augusta (TASR) - Český hokejový útočník klubu zámorskej NHL Colorado Avalanche Milan Hejduk zarobí v budúcej sezóne podľa verdiktu torontského ...

New York 6. augusta (TASR) - Český hokejový útočník klubu zámorskej NHL Colorado Avalanche Milan Hejduk zarobí v budúcej sezóne podľa verdiktu torontského arbitrážneho súdu 5,7 milióna dolárov. Vedenie lavín si tak bude musieť siahnuť poriadne hlboko do "vrecka", finančná čiastka je totiž takmer dvojnásobkom toho, o čo si pardubický odchovanec zveľadil bankové konto v uplynulom ročníku ligy.

V minulom vydaní najprestížnejšej hokejovej súťaže si dvadsaťosemročný Hejduk v drese Colorada v 82 zápasoch pripísal na svoje konto 75 bodov za 35 strelených gólov a 40 asistencií. O rok skôr sa stal s 50 gólmi najlepším strelcom základnej časti NHL a po práve sa tak tešil z ocenenia Mauricea "Rocket" Richarda.

Hejduka si pred desiatimi rokmi vybrali v drafte (87. celkovo) predstavitelia dnes už neexistujúceho Quebecu. Skúšať šťastie do zámoria odišiel v roku 1998 po olympijských hrách v Nagane, kde bol členom víťazného mužstva Českej republiky, a už tri roky neskôr zdvihol nad hlavu najcennejšiu trofej lorda Stanleyho.

Súvisiace články