Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Hejduk jazdil rýchlo a pod vplyvom alkoholu

TASR|25. máj 2001 o 11:46

Denver 25. mája (TASR) - Českého útočníka tímu zámorskej NHL Colorado Avalanche Martina Hejduka zadržala v Denveri pred vyše dvoma týždňami polícia za jazdu pod vplyvom alkoholu a prekročenie rýchlosti.

Vedúci strelec play off so 7 gólmi sa porušenia zákona dopustil 10. mája v južnej časti Denveru v Englewoode, len niekoľko hodín po rozhodujúcom siedmom zápase play off semifinále Západnej konferencie s Los Angeles (5:1). Podľa hovorcu polície Jima Ulricha zastavil policajt Hejduka v zóne s najvyššou povolenou rýchlosťou 45 míľ, keď mu nameral až 70 míľ a pri kontrole zacítil vôňu alkoholu z hráčovho dychu. Hejduk sa priznal a polícia ho odviedla na stanicu, kde ho podrobila krvnej skúške.

Podľa Ulricha bol prípad pre políciu v štvrti Englewood rutinnou záležitosťou a o treste rozhodne miestny súd.

"Priznávam, že som spravil chybu a náležite som sa z nej poučil. Cítil som sa vtedy schopný bez rizika šoférovať a neuvedomil som si, že konám protizákonne," uviedol Hejduk vo vyhlásení klubu. "Chcem už na to zabudnúť, ale zároveň si uvedomujem svoju chybu a ľutujem ju," uviedol ďalej najlepší strelec play off.

Zaujímavosťou a pre Hejduka poľahčujúcou okolnosťou na celom prípade je fakt, že policajt Brian Cousineau Hejduka pri kontrole spoznal, podľa jeho slov ho však hokejista nepožiadal o žiadnu láskavosť a Cousineau mu ani žiadnu neponúkol.

Hejduk napriek zadržaniu odohral celú sériu finále Západnej konferencie proti St. Loius Blues, ktorú lavíny vyhrali 4:1 a vo finále o Stanley Cup sa stretnú s obhajcom titulu New Jersey Devils.

Súvisiace články