Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hejda pre SME: Mrzí ma, že v Čechách vznikol pre nomináciu taký rozruch

Jan Hejda (v bielom drese vzadu) prežíva v NHL životnú sezónu, je lídrom obrany Colorada. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 12. jan 2014 o 07:00

Obranca Jan Hejda rozvíril verejnou kritikou trénera Aloisa Hadamczika diskusiu k nominácii českého tímu na olympijské hry.

V posledných dňoch české médiá najviac riešia situáciu okolo obrancu Colorada Jana Hejdu, ktorý sa vyjadril k štýlu trénovania a nominácii do Soči kouča hokejovej reprezentácie Aloisa Hadamczika.

Tréner národného tímu po rozhovore, v ktorom Hejda hovoril, že mu chýba v jeho hre systém, skúseného beka otvorene kritizoval.

((video))

Hejda si za svojimi slovami stojí, ale mrzí ho kam to až vyústilo. "Mrzí ma to, že vznikol takýto rozruch. Poskytol som dva rozhovory na rovnakú tému. Odpovedal som len na novinárske otázky tak ako to cítim. Je to môj osobný názor, nikomu ho nevnucujem. To, že v Čechách a možno aj na Slovensku vychádzajú každý deň články, v ktorých to komentujú noví a noví ľudia mi radosť nerobí," vysvetľoval SME Hejda.

Líder obrany Colorada Avalanche dodáva, že svojimi slovami nechcel uraziť nikoho z hráčov, ktorí sa do Hadamczikovej nominácie na olympijské hry dostali.

"Ak som sa dotkol niekoho z hráčov, tak to nebola zámienka. Ak to tak vyznelo, hlboko sa im ospravedlňujem. Ak by som bol trénerom, vybral by som si deväťdesiat percent hokejistov, ktorí v olympijskom tíme sú. S tým problém vôbec nebol. Vyjadril som len svoj názor k tomu, čo som zažil na posledných majstrovstvách sveta a zažil som to aj pred piatimi rokmi v Quebecu."

Tridsaťpäťročného obrancu by potešilo, keby sa už jeho vyjadrenie ďalej nerozvíjalo, ale dodáva, že asi ním otvoril dôležitú tému.

"Ďalšie vyjadrenia k tomu už nedávam. V Čechách to je bohužiaľ asi téma, ktorá je diskutovaná. Myslím si, že bohato stačil jeden článok. Teraz vyzerám, že som ukrivdený. V podstate som si vzal po štvrťfinále na svetovom šampionáte vo Švédsku z ľadu puk, aby som mal pamiatku na svoj posledný duel. Som s tým vyrovnaný. Pravdepodobne je to však téma, ktoré ľudí zaujíma a preto to novinári ďalej rozvíjajú."

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.