Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Heatley: Začiatok ruskej dynastie? Nemyslím si

SITA|Publikované 11. máj 2009 o 22:00

Heatley: Začiatok ruskej dynastie? Nemyslím si

Ruskej hokejovej reprezentácii sa na 73. majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku podarilo obhájiť zlatú medailu spred roka.

BERN. Ak do minulosti ruského hokeja zarátame aj éru Sovietskeho zväzu, obhájiť prvenstvo sa
Rusom podarilo po dlhých devätnástich rokoch, aj keď v minulosti to bolo bežné a maximálny počet titulov majstra sveta v rade pre Sovietov sa na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov zastavil na čísle deväť. Mohlo by sa zdať, že sa začína nová veľká dynastia ruského hokeja.

Dobrá vizitka hokeju

"Mohlo by to tak byť," poznamenal po úspešnom finálovom vystúpení obranca víťazného mužstva Denis Grebeškov, ktorému zakontrovala útočná hviezda kanadského výberu Dany Heatley: "Nemyslím si, že by sa niečo podobné mohlo zopakovať. Majú pár mladých dobrých hráčov, ale my tiež."

Výkonný riaditeľ kanadského mužstva na budúcoročné ZOH vo Vancouveri Steve Yzerman aj napriek neúspechu jeho krajiny vo finále ocenil kvalitu predvedenej hry oboch mužstiev. "Po roku to bol opäť veľmi dobrý turnaj, veľmi dobré finálové stretnutie. Zápas o zlato vystavil hokeju veľmi dobrú vizitku a je veľmi dobrou pozvánkou na blížiaci sa olympijský turnaj," cituje Yzermana stránka ctvolympics.ca. Ako ďalej uvádza tento kanadský portál, "rivalita medzi Ruskom a Kanadou ožila, a to je ďalší z dôvodov, prečo so záujmom sledovať dianie okolo ZOH 2010 vo Vancouveri".


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.