Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Heatley pred súdom prehlási nevinu, na začiatku procesu však bude chýbať

TASR|15. sep 2004 o 09:29

Calgary 15. septembra (TASR) - Kanadský hokejista Dany Heatley prehlási pred súdom, že sa necíti byť vinný v prípade neúmyselného zabitia spoluhráča z ...

Calgary 15. septembra (TASR) - Kanadský hokejista Dany Heatley prehlási pred súdom, že sa necíti byť vinný v prípade neúmyselného zabitia spoluhráča z Atlanty Dana Snydera pri autonehode.

Heatleyho prípad znovuotvoria v noci zo štvrtka na piatok, no hokejista sa predbežného vypočúvania osobne nezúčastní. Dvadsaťriročný krídelník bude čeliť obvineniam z neúmyselného zabitia ako i zo spáchania ďalších piatich závažných trestných činov. Držiteľ Calder Trophy pre najlepšieho nováčika sezóny 2001/02 vlani havaroval na svojom Ferrari, pričom svojmu dvadsaťpäťročnému spolujazdcovi spôsobil smrteľné zranenia. Napriek tomu, že Snyderova rodina neskôr prijala Heatleyho ospravedlnenia a nepodala na hokejistu trestné oznámenie, hrozí najužitočnejšiemu hráčovi (MVP) a najlepšiemu útočníkovi majstrovstiev sveta v Česku dvadsaťročný trest odňatia slobody a finančná pokuta do výšky 5000 dolárov.

Súvisiace články