Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Heatley možno nestrávi za mrežami ani deň

SITA|14. okt 2003 o 11:27

ATLANTA 14. októbra (SITA) - Hokejový útočník Dany Heatley možno nestrávi ani deň za mrežami za zavinenie autohavárie, pri ktorej zahynul jeho spoluhráč z tímu NHL Atlanta Thrashers Dan Snyder. Kedže Heatley nebol opitý a Snyderovi rodičia na pohrebe vyhl

ásili, že mu smrť ich syna nedávajú za vinu, prokurátor nemusí 22-ročného najlepšieho nováčika sezóny 2001/02 obviniť zo zločinu. "Ak rodina zosnulého nepodá žalobu a vzhľadom na fakt, že vodičovi nebol zistený alkohol v krvi, štát môže označiť incident za tragickú nehodu. Heatley by v tom prípade vyviazol s pokutou a maximálne podmienečným trestom," povedala profesorka práva na univerzite v Georgii Camilla Watsonová. "Až po skončení vyšetrovania sa rozhodneme, či podáme žalobu a začne sa súdne pojednávanie. Stále existuje možnosť, že nebude vznesená žaloba," povedal hovorca atlantskej polície Erik Friedly.

Ako je známe, Snyder pred týždňom podľahol zraneniam, ktoré utrpel pri spomínanej autohavárii. Stredný útočník sedel 29. septembra vo ferrari vedľa Heatleyho, ktorý nezvládol riadenie a v rýchlosti 130 km/h narazil do stĺpa. Snyder bol okamžite po havárii prevezený do nemocnice s fraktúrou lebky a vážnymi poraneniami mozgu a podrobil sa dvojhodinovej operácii. Z kómy sa však už neprebral. Ak by sa súdny proces konal, Heatleymu hrozí za zapríčinenie nehody so smrteľnými následkami väzenie od 3 do 15 rokov.

Súvisiace články