Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

HC winLand Michalovce opäť s víťazstvom

M. Kocák za winLand v piatok strelil päť gólov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 29. apr 2012 o 22:00

Michalovčania si zahrajú o piate miesto s bratislavským ŠKP, ktorý prekvapujúco triumfoval v Považskej Bystrici.

MICHALOVCE. Extraligoví hádzanári HC winLand Michalovce zvíťazili aj v odvetnom stretnutí o umiestnenie nad Topoľčanmi, ktoré tentoraz porazil 37:31.

Keďže v prvom súboji na ich palubovke triumfoval po výsledku 37:29, zabojuje s ŠKP Bratislava o piatu priečku.

Zemplínčania síce hneď v úvode prehrávali 0:2, ale manko rýchlo zmazali a v 20. minúte viedli už 13:9. Topoľčany však neustále hrýzli, nevzdávali sa a aj vďaka streleckému koncertu Lukáša Klačanského, ktorý zaznamenal 14 gólov, dokázali v úvode druhého polčasu vyrovnať.

„Do zápasu sme vstúpili spokojne, keďže sme si boli vedomí náskoku, ktorý sme si vypracovali pred týždňom vonku. Zahadzovali sme veľa šancí a inkasovali sme dosť gólov. V druhom polčase sme zlepšili obranu, podržali nás brankári a to bolo rozhodujúce,“ skonštatoval po stretnutí michalovský pivot Matúš Kocák.

Päťgólový rekord

Kocák prišiel do metropoly Zemplína iba v zime z trebišovského dorastu. V posledných zápasoch dostával od trénera Pavla Jana dostatok príležitostí, začo sa mu v piatok odvďačil piatimi presnými zásahmi. Jeden vsietil pred prestávkou, ďalšie štyri po nej.

„Som rád, že sa mi podarilo streliť toľko gólov. Verím, že sa mi bude takto dariť aj naďalej,“ povedal 18-ročný hráč, ktorý naďalej nastupuje aj dorastencov Trebišova.

„Ak máme voľno v Michalovciach, tak chodievam hrávať aj tam. Medzi tamojšou súťažou a extraligou je obrovský rozdiel, nedá sa to porovnať. Tu sú vyspelejšie mužstvá aj obrany sú na inej úrovni,“ uviedol pivot HC winLand.

ico

Štatistika

Michalovce - Topoľčany 37:31 (18:16)

HC WINLAND: Bumbera, Popčák, M. Kolpak – Kučer 2, Kohút 4, Pilník 1, Frajkor 2, Sadovyj 6, Kocák 5, Holdoš 6, Pylypenko, Miňo 3, Čorej, Tybulevič 8/2.

HK: Kleman, Rafael – Bačík 6, Jadroč, Kopecký, Kľačanský 14/2, Hurtiš 3, Žilinčík 2, Ďurček, Doskočil, Cigáň 1, Kovačech 5, Malo, Briatka.

Pokutové hody: 2/2 - 4/2. Vylúčení: 7:4. ČK: 49. Sadovyj, 57. Kučer (obaja za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo - Sabol. Divákov: 150.