Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

HC winLand hrá o udržanie neporaziteľnosti

Michalovská spojka Lukáš Gamrát. Verí, že winLand dnes zaboduje. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 21. sep 2012 o 22:00

V Hlohovci sa predstavia bez trojice potrestaných hráčov. Podozrenie na infekčné ochorenie u chorých hráčov sa nepotvrdilo.MICHALOVCE. Doposiaľ neporazený celok hádzanárov michalovského winLandu sa dnes od 18. hodiny pokúsi na pôde HC Sporta Hlohovec udržať sériu neporaziteľnosti.

U aktuálneho vicemajstra to však budú mať veľmi ťažké, pretože chýbať im bude trojica opôr Juraj Géci, Ján Frajkor a Patrik Hruščák, ktorí pred týždňom v Nových Zámkoch uvideli červené karty a dnes nemôžu nastúpiť.

Zemplínčania mali v stredu odohrať doma stretnutie 4. kola proti Topoľčanom, ktoré sa nakoniec neuskutočnilo. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Michalovciach nedovolil duel odohrať, dôvodom bolo podozrenie na infekčné ochorenie hráčov HC winLand, ktorí po víťaznom súboji v N. Zámkoch mali zdravotné problémy.

„Podozrenie sa nepotvrdilo, na mužstvo nemusela byť uvalená karanténa, a tak dnešný duel v Hlohovci už môže odohrať,“ informovala nás manažérka winLandu Anna Ondo-Eštoková. Náhradný termín zápasu so „Žochármi“ ešte nie je známy.

Prvý silný súper

Michalovce zopakovali minuloročný štart do súťaže, keď rovnako ako vlani dokázali uspieť v úvodných troch zápasoch. „Na začiatok sme mali celkom dobré vyžrebovanie, ktoré nám prisúdilo prijateľných súperov. Je dobré, že sme vyhrali aj na horúcej pôde Nových Zámkov,“ poznamenal Lukáš Gamrát, ľavá spojka winLandu.

Na zverencov trénera Ľuboša Hudáka však už dnes čaká prvá vážnejšia prekážka, a to celok Hlohovca, minuloročného neúspešného finalistu extraligy.

„Škoda, že tam nenastúpime v plnej sile. Domáci majú silné mužstvo s výborným Ďurišom na strednej spojke. Musíme eliminovať aj ich nebezpečnú streľbu z diaľky,“ poznamenal 25-ročný rodák zo Sečoviec.

Načrtol ambície tímu v tomto stretnutí: „Verím, že tam podáme dobrý výkon, ktorý nám prinesie aj dobrý výsledok. Určite sa nechceme vracať s prázdnymi rukami, cieľom je získať nejaký bod.“

Okrem potrestanej trojice nenastúpi v drese winLandu ani Sadovij, ktorý je po operácii ramena. Ostatní hráči sú v poriadku.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.