Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

HC winLand hrá o tretie domáce víťazstvo v rade

Michalovskí hádzanári. Dnes odohrajú východniarske derby. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 23. okt 2012 o 22:00

Dnes hostí posledné Košice, ktoré na svoj prvý bodový zisk stále čakajú.MICHALOVCE. Tretí duel na vlastnej pôde v priebehu ôsmich dní odohrajú dnes večer hádzanári winLandu Michalovce.

Predchádzajúce dva proti Topoľčanom a Modre zvládli, do tretice ich čaká 1. MHK Košice, ktorý privítajú o 18. hodine v Mestskej športovej hale. Aj keď sa hovorí, že derby stretnutia nemajú favorita, každé zaváhanie domáceho tímu by bolo obrovským prekvapením.

V sobotu do metropoly Zemplína zavítal nováčik z Modry, ktorý prehrával už aj osemgólovým rozdielom, avšak napokon si odviezol prijateľnú porážku 29:33.

„Zápasy so súpermi ako je Modra, sú vždy ťažké. Vyšiel nám úvod, vytvorili sme si náskok, ale potom prišlo u hráčov psychické poľavenie a podcenenie súpera. Dosiahli sme však povinné víťazstvo,“ povedal na úvod Ľuboš Hudák, tréner HC winLand Michalovce, ktorého mužstvo odohralo proti Slovanu úplne iný súboj ako predtým s Topoľčanmi.

„Prvý duel sme brali vážnejšie, keďže sme hrali proti kvalitnejšiemu súperovi. Pripravovali sme sa naň inak a nastúpili sme aj v odlišnej zostave,“ doplnil.

Dnešným derby stretnutím proti východniarskemu rivalovi z Košíc odštartujú Zemplínčania druhú štvrtinu tohto súťažného ročníka.

V ligovej ouvertúre na ihrisku 1. MHK vyhrali 29:26, plný bodový zisk proti celku, ktorý uzatvára tabuľku Tipos extraligy, očakávajú aj teraz.

„Bude to podobný zápas ako v sobotu, no tentoraz chceme podať kvalitnejší výkon a dobre sa pripraviť na náročný duel v Považskej Bystrici. Chlapcov budem upozorňovať na to, aby Košičanov nepodcenili. Od úvodu si chceme vytvoriť náskok a potom ho aj zvyšovať,“ tvrdil Ľ. Hudák.

winLand vďaka dvom domácim triumfom poskočil už na tretiu priečku. „Priznám sa, že predtým som ani veľmi nesledoval tabuľku, keďže pred nami je ešte veľa zápasov. Nevedel som, na ktorom mieste sa presne nachádzame, počítal som iba naše body. Viac ako postavenie ma zaujíma naša hra.“

Bez Regendu, Kohút otázny

V ostatných dvoch vystúpeniach mal michalovský kormidelník k dispozícii zakaždým pozmenenú zostavu. Kým proti Topoľčanom mu chýbali Frajkor, Hruščák či Géci, v súboji s nováčikom sa nemohol spoľahnúť na služby Regendu, Kučera či Kohúta.

„Viacerí hráči mali ľahšie zranenia, proti Modre nechytal ani Kolpak a veľmi málo hral Kocák. Okrem dlhodobo zraneného Sadového a Regendu, ktorý má natiahnuté bočné väzy v kolene, by dnes mali byť všetci hráči k dispozícii. Otáznik ešte visí nad Kohútom, dúfam, že nastúpi,“ skonštatoval Ľ. Hudák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.