Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

HC O7 prehral hlúpymi chybami

Juraj Prokop dal gól, ale na víťazstvo to nestačilo. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 21. nov 2013 o 23:00

Hokejisti Prešova podľahli v stredu Senici tesne - po predĺžení, hoci dvakrát viedli.

Po hojdačkových zápasoch na Spiši, doma s Bardejovom a v Michalovciach sa čakalo, že prvoligoví hokejisti Prešova si dajú pozor na výkyvy v priebehu duelu so Senicou. Už aj preto, že hostia boli v pozícii lídra súťaže. V predošlom vzájomnom súboji vonku tím HC 07 podľahol tesne, v stredu však ešte tesnejšie – po predĺžení. Dva razy viedol, ale ani to mu nestačilo na plný zisk.

PREŠOV. Zaujímavosťou bolo, že štyri góly z piatich padli počas presilovky. Bola to rozhodujúca činnosť z hľadiska výsledku. Domáci pri početnej prevahe skórovali v oboch prípadoch, hostia takto zaznamenali druhý a víťazný zásah v predĺžení. Boli síce strelecky aktívnejší, ale možno i trošku šťastnejší.

To, že sa Šarišania nedostali do výraznejšieho náskoku, išlo na vrub kvality rivala, ale i detailom – nepresnej muške a nedostatočnej disciplíne. Pri vyrovnanom priebehu si treba dať pozor na každý omyl, nedovolený zákrok.

Vo finiši zápasu sa práve toho hostitelia nevyvarovali, a tak pykali. Chýbalo málo, pár minút, aby si jednogólové vedenie udržali až do konca a ešte menej, aby sa zápas rozhodol až v samostatných nájazdoch.

„Ako u nich, tak aj u nás to bolo veľmi vyrovnané. Rozhodli maličkosti a škoda, že v závere sme urobili hlúpe fauly. Tými chybami sme si to sami prehrali,“ podotkol bezprostredne po stretnutí Juraj Prokop.

Najproduktívnejší hráč Prešovčanov síce skóroval, upravoval na 2:1, keď doklepol vyrazený puk pri presilovke, ale napokon ani jeho radosť nestačila na plný zásah.

Potrebujú aj pomoc diváka

Začiatok druhej tretiny, ako aj druhá časť poslednej dvadsaťminútovky i samotné predĺženie sa niesli v znamení výraznejšej aktivity hostí. Bol v tom čiastočný útlm Prešova, ochabnutá kondícia alebo sila súpera?

„Ťažko povedať. Samozrejme, pokiaľ celok tesne prehráva, snaží sa to zmazať a viac sa tlačí do ofenzívy.“ Aj J. Prokopa mrzela táto strata, lebo Šarišanom prichodí zbierať body.

„Naháňame každý bod. Takéto zápasy nás však zrážajú do kolien. V ostatnom čase sme nehrali zle, ale efekt nebol dostatočný. Aj dnes to bolo podobné. Naše výkony nie sú zďaleka také nevýrazné, aký je náš zisk, ale kiksy nás brzdia.“

Pritom vo vyrovnanej súťaži nie je až taký problém zdolať každého a Prešovčanom naposledy k tomu veľa nechýbalo, aby si poradili s oveľa lepšie umiestneným rivalom. Zamrzela aj biedna divácka kulisa, ktorá nekopírovala postavenie hostí. Malo to byť lákadlo, no pre fanúšika nebolo.

Dôvodov je viacero a hokejistom sa v komornom prostredí neúčinkuje najlepšie. Možno divák čaká, kedy to HC 07 rozbalí, hráči sa zase spoliehajú na mocnú podporu z hľadiska, ktorá by ich mala vybičovať ku kvalitnejšiemu hokeju.

Jedno je isté, Prešov sa moce na hranici účasti vo vyraďovačke a obe strany by si mali vzájomne pomáhať k naplneniu tohto základného cieľa.

„Dúfam, že priaznivcov bude pribúdať a verím, že postupne prídu. Určite sa hrá lepšie, pokiaľ je hľadisko plné.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.