Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hažinčania si trúfali na lepšie umiestnenie

Sportnet|Publikované 27. nov 2003 o 23:00

Hažín n/Cirochou - V minulom ročníku bojovali futbalisti Hažína, ktorí sú účastníkom piatej ligy, skupiny severovýchod o postup do vyššej súťaže do

posledného kola. Očakávalo sa preto, že rovnako úspešne si budú počínať aj v tomto ročníku. Jesenná časť to však nepotvrdila. Po polovičke súťaže im patrí v tabuľke piate miesto, keď zo štrnástich zápasov vyhrali len sedem, dva remizovali a päť prehrali. Aj ich skóre nie je najlichotivejšie. Je to hlavne preto, že popri 34 strelených góloch padlo do ich siete až 27 a to predtým v Hažíne nebývalo. "Výkony nášho mužstva v jeseni nezodpovedali sile nášho mužstva, preto s hrou i umiestnením mužstva nie sme spokojní," konštatoval tréner Jozef Babjak, ktorý v hodnotení pokračoval: "na domácom ihrisku to nebolo najhoršie a zakopli sme iba v zápase s Udavským, s ktorým sme remizovali 1:1, ostatné zápasy sme vyhrali a aj lídra skupiny Brekov sme porazili 5:2. Horšie to bolo na ihriskách súperov, kde sme získali len štyri body za víťazstvo v Medzilaborciach/Volici 1:0 a za remízu v Zubnom 3:3. Tú si však nesmierne vážime, pretože získať hoci len bod v Zubnom sa nestáva často. Vo všetkých zápasoch sme sa zameriavali hlavne na kvalitnú defenzívu, ale počet obdržaných gólov prezrádza, že nie vždy nám to vychádzalo. Ešte šťastie, že v kritických momentoch nás viackrát podržal brankár Dirbák, ktorý však neodohral všetky zápasy pre zranenie. Radosť máme tiež z toho, že do streleckej tabuľky sa opäť dostal Peter Kopáč, ktorý strelil dvanásť gólov a je v tabuľke strelcov na druhom mieste. Naopak, nedarilo sa minuloročnému najlepšiemu strelcovi Jozefovi Balážovi, ktorý dlhšiu dobu nehral pre zranenie. Verím však, že v jari si opäť obuje strelecké kopačky. Práve pre slabšie výkony hlavne na ihriskách súperov poklesol aj záujem divákov na našom ihrisku, kde ich prichádzalo 150-200 a len na zápas s Brekovom sa ich počet zvýšil na takmer štyristo," dodal tréner Hažína.

Zaujímalo nás tiež to, či umiestnenie na popredných priečkach v tabuľke po jesennom kole zodpovedá jeho predstavám pred začiatkom ročníka, či nemajú finančné problémy a čo by chceli dokázať v jarnej odvete. "Čo sa týka umiestnenia, predpokladal som, že na popredných miestach budú zimovať Soľ, Zubné, alebo naše mužstvo. Priebeh súťaže však ukázal, že vo futbale sa rodia aj prekvapivé výsledky a tých bolo v jeseni dosť, čo sa premietlo aj v tabuľke. Brekov aj napriek tomu, že je nováčikom súťaže podával vyrovnané výkony a prehral len dva zápasy, čo ho vynieslo na prvú priečku tabuľky pred Hlinné, ale má ešte jeden zápas k dobru a v prípade výhry môže zvýšiť svoje vedenie. Asi ťažko by sme našli futbalový klub, ktorý by sa pýšil tým, že má dostatok finančných prostriedkov. My však na tom nie sme najhoršie, začo vďačíme Obecnému úradu a podnikateľom, ktorí pre klub vytvárajú primerané podmienky. V jari chceme zabojovať a pokúsime sa dosahovať lepšie výsledky, aby sme sa v konečnej tabuľke prebojovali na vyššie priečky," povedal na záver nášho stretnutia tréner Hažína Jozef Babjak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.