Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hažín si v poslednom zápase vylepšil skóre

Sportnet|Publikované 10. nov 2003 o 23:00

Hažín nad Cirochou - Strelecký účet zápasu otvoril v 38. minúte Berdák, ktorý presnou strelou nedal šancu zakročiť Firkáľovi. O tri minúty neskoršie

mohol náskok zvýšiť Nazad, ale hoci postupoval sám na brankára, nedokázal poslať loptu do siete. V posledných dvoch minútach prvého polčasu strelili domáci ďalšie dva góly. Najprv to bol Gabák, ktorý umiestnenou strelou prekonal Firkáľa a hneď o minútu založil pekný samostatný útok Nazad, ktorý zakončil gólom. Hostia vyslali v prvom polčase na domácu bránku len jednu strelu v 35. minúte Lichmanom, tá však bola z veľkej vzdialenosti a Závacký s ňou nemal problémy. Aj po prestávke sa hra pohybovala väčšinou na polovičke hostí a ich obrana častokrát aj s dávkou šťastia odolávala lavínovitým útokom Hažína. V 48. minúte strelu P. Kopáča zastavila žrď, ale potom sa roztrhlo vrece s gólmi. O osem minút neskoršie na 4:0 zvýšil Krivjančin, ktorý vybojoval loptu v skrumáži pred Firkáľom a technickou strelou ho obstrelil. Svoj druhý gól v zápase strelil v 65. minúte opäť Nazad a v 77. minúte striedajúci Tokár obišiel aj Firkáľa a zvýšil na 6:0. Hostia sa snažili o ojedinelé protiútoky, ale ich hráči mali vychýlenú mušku, pretože Salamon strieľal vedľa bránky a Lichman do rúk brankára. Vyšiel im až tretí strelecký pokus v 80. minúte, kedy Albičuk prekonal umiestnenou hlavičkou Závackého a znížil na 6:1. Domáci sa ani s týmto výsledkom neuspokojili a v poslednej desaťminútovke zápasu nebezpečne ohrozovali bránku hostí. V 82. minúte bol úspešný opäť Tokár a posledné slovo patrilo striedajúcemu Balážovi. Hažín n/Cirochou Medzilaborce/Volica 8:1 (3:1)

Pred 150 divákmi rozhodoval Kohl. Góly: 45. a 64. Nazad, 77. a 82. Tokár, 44. Gabák, 56. Krivjančin, 38. Berdák, 90. Baláž - 80. Albičuk.

ŽK: P. Kopáč, Bešan Cichý.

Hažín n/Cirochou: Závacký Bešan, Gabák, Krivjančin, Nazad (66. Tokár) - Korba, M. Kopáč, Mišenko, P. Kopáč (56. Baláž) - Berdák, Mesároš.

Medzilaborce/Volica: Firkáľ Kupkovič, Albičuk, G. Halajčik, Lichman Gojdič (46. Bachura), Cichý, P. Halajčík, Kovaľ Salamon, Kotus (66. Gaľ).

Jozef Babjak, tréner domácich: "Pekné víťazstvo sme si za predvedený výkon naozaj zaslúžili, čim sme si vylepšili celkové skóre. Ďakujem hráčom za predvedený výkon a verím, že po krátkej prestávke nastúpia do tvrdej zimnej prípravy."

Emil Halajčík, tréner hosti: "Výkon našich hráčov bol veľmi slabý, čo sa prejavilo aj na výsledku. Počas zimnej prípravy urobíme všetko preto, aby sme sa odpútali z dna tabuľky a zachránili sa v súťaži."