Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Havlát bude čakať na ponuku Ottawy na znojemskom ľade

TASR|22. aug 2003 o 13:19

Ottawa 22. augusta (TASR) - Český útočník Ottawy Senators Martin Havlát pravdepodobne začne novú sezónu v juhomoravskom extraligovom klube zo Znojma, ...

Ottawa 22. augusta (TASR) - Český útočník Ottawy Senators Martin Havlát pravdepodobne začne novú sezónu v juhomoravskom extraligovom klube zo Znojma, pokiaľ sa s Ottawou nedohodne na novom kontrakte.

Český hokejista potvrdil, že bez uzavretej zmluvy sa nezúčastní tréningového kempu senátorov, ktorý sa začne o tri týždne. Havlát však chce byť stopercentne pripravený na nasledujúcu sezónu, preto počíta s alternatívou, že úvod sezóny odohrá v Znojme. V zmluve so znojemskými orlami však bude mať klauzulu, podľa ktorej môže odísť, ak sa s vedením Ottawy dohodne na novej zmluve.

Dvadsaťdvaročný ľavý krídelník, ktorý je aj členom Jágr tímu, začal minulý týždeň v Znojme prípravu na ľade. "Ak nestihnem začiatok kempu, pravdepodobne budem hrať v Znojme. Sezóna sa tu začne v rovnaký deň, ako je začiatok tréningového kempu senátorov. Budem tu teda môcť odohrať niekoľko zápasov," povedal Havlát. "Chcem však nakoniec hrať za Ottawu. Senátori majú vynikajúci tím a v minulej sezóne sme sa s ním dostali ďaleko. V tomto ročníku by sme sa chceli posunúť ešte ďalej. Preto verím, že uzavrieme zmluvu včas, aby som mohol byť pri tom."

Havlát v minulej sezóne zarobil 675.000 dolárov a neakceptoval prvú ponuku Senators, ktorou bola údajne dvojročná zmluva za 1,9 milióna dolárov. Hráčov agent Alan Walsh však poprel špekulácie novinárov, že by český útočník žiadal 4 milióny dolárov ročne. Podľa odhadu odborníkov mu zrejme ponúkne Ottawa kontrakt na budúcu sezónu za 1,3 až 1,5 milióna dolárov. "Som naďalej optimistom. Verím, že sa dohodneme, aby sa mohol Martin Havlát zúčastniť kempu," povedal Walsh. "Prvá ponuka nás síce sklamala, ale veríme, že sa nakoniec dohodneme."

ja

Súvisiace články