Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hatuchová vypadla v 2. kole so Schnyderovou

TASR|17. aug 2004 o 11:47

Atény 17. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v 2. kole dvojhry olympijského turnaja v Aténach s desiatou nasadenou Patty ...

Atény 17. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v 2. kole dvojhry olympijského turnaja v Aténach s desiatou nasadenou Patty Schnyderovou zo Švajčiarska za 1:40 h 6:3, 1:6, 4:6 a ukončila tak púť šestice Slovákov v singloch. Súperkou Schyderovej v treťom kole bude piata nasadená Svetlana Kuznecovová z Ruska.

Najlepším výsledkom slovenských hráčok na olympijských hrách vo dvojhre tak zostáva osemfinále Karin Habšudovej na hrách v Atlante a Sydney.

Slovenská debutantka pod olympijskými kruhmi, ktorá mala so Švajčiarkou negatívnu bilanciu 3:5, pričom neuspela v dvoch predchádzajúcich dueloch, začala aktívne a svoju hru oprela o vynikajúci prvý servis. V šiestom geme brejkla popradská rodáčka súperku a set s prehľadom získala za 26 minút v pomere 6:3. Schnyderová v druhom dejstve zmenila taktiku, menila rytmus hry, a Hantuchovej ušla na 3:0. Slovenku prestal poslúchať servis, začala hromadiť nevynútené chyby a set za 28 minút stratila hladko 1:6. Tento vývoj pokračoval aj v záverečnom dejstve, hneď v úvode nevyužila slovenská jednotka výhodu podania, prehrávala 0:2, ale napriek tomu dokázala otočiť na 4:3. Prišla však osudná deviata hra, strata vlastného servisu a Švajčiarka išla do vedenia 5:4. Schnyderová podávala na víťazstvo a postup si už nenechala ujsť.