Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hatok rozšíril v kabíne Vranova fanklub Arsenalu

Ján Hatok. V dolnom rade v strede. FOTO: IM (Autor: im)
Sportnet|Publikované 15. mar 2012 o 23:00

Pred jarnou časťou posilnil MFK Vranov odchovanec Prešova Ján Hatok, ktorý v kádri Jozefa Lehockého prebral štafetu po staršom bratovi Petrovi.VRANOV. Tradícia mena Hatok v drese Vranova napíše od jarnej časti aktuálneho súťažného ročníka novú kapitolu, pretože po Petrovi, ktorý pôsobil v MFK v minulosti, posilní káder Jozefa Lehockého jeho mladší brat Ján. Keď mu vypršala zmluva v 1. FC Tatran Prešov, rozhodol sa zmeniť klubové farby a nakoniec to vypálilo tak, že zelenú rovnošatu Prešovčanov vymenil za rovnaký color vo Vranove. „V Prešove som sa nedohodol na novej zmluve, preto som si začal hľadať iný klub. Na skúške som bol aj v Liptovskom Mikuláši a Moldave, no po zvážení všetkých okolností som sa nakoniec rozhodol pre Vranov, kde som našiel dobrú partiu a verím, že tento angažmán mi pomôže futbalovo povyrásť,“ uviedol Ján Hatok.

Známe prostredie

Pre dvadsaťjednaročného futbalistu však Vranov nie je neznámym pojmom, pretože proti svojim súčasným spoluhráčom nastupoval v zostave juniorky 1. FC Tatran Prešov. „V kabíne som osobne poznal T. Moleka a M. Turcovského, s ktorým sme hrali spolu v Prešove. Napriek tomu, že káder prešiel niekoľkými zmenami, nemal som s prijatím v kolektíve najmenší problém,“ konštatoval J. Hatok.
Pri budovaní interpersonálnych vzťahov v novom tíme sa ako jeho výhoda ukázala fanúšikovská vášeň pre Arsenal Londýn. Pripomenieme, že fanklubu kanonierov šéfuje v kabíne Ján Novák. „Okrem Jána Nováka fandí Arsenalu aj Matej Stanislavský, tak v tomto smere naozaj nemáme najmenší problém nájsť si spoločnú tému na rozhovory,“ dodal s úsmevom J. Hatok.

Univerzálny hráč

Futbalovo obsluhuje odchovanec prešovského futbalu priestor pri čiare, ale tréner J. Lehocký ho skúša i v strede zálohy. „Pravdou je, že v príprave som to skúšal aj v strede, kde to bolo pre mňa o čosi ťažšie, lebo predsa len som operoval na väčšom priestore a okrem toho, hra v centrálnych zónach je rýchlejšia. Od žiackych kategórií som hral na kraji zálohy, ale v doraste ma tréner presunul do obrany. Priznám sa, že bližšia mi je ofenzíva, no ak nastúpim v obrane, samozrejme, podriaďujem všetko taktike a pokynom trénera. Ak budem nastupovať na ľavej strane, verím, že by som sa mohol dostať častejšie aj k zakončeniu, lebo si môžem hodiť loptu do stredu a pravačkou páliť,“ vysvetľoval J. Hatok.

Počítačový maniak

Okrem informácií súvisiacich s futbalovými prednosťami J. Hatoka zaujal aj jeho honor v ankete Z kabíny. Na otázky týkajúce sa zákulisia vranovskej šatne odpovedal Jaroslav Adam, ktorý k novej posile priradil titul „počítačového maniaka“. „Chlapci váhali medzi svalnáčom a počítačovým maniakom. Nakoniec zvíťazila druhá možnosť, no určite sa nepovažujem za IT špecialistu, skôr si zahrám hry alebo si vo voľnom čase posedím za Facebookom,“ smial sa J. Hatok.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.