Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hatalčíkovi budú ako asistenti pomáhať Radčenko a Huňady

Tréner Hatalčík. Kondičku bude s mužstvom naberať na Krku. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 2. júl 2013 o 22:00

Slávnostne ladeným obedom napoludnie začali, podvečer úvodný deň prípravy na novú hádzanársku sezónu dokončili prvým tréningom.

Slávnostne ladeným obedom napoludnie začali, podvečer úvodný deň prípravného obdobia na novú hádzanársku sezónu dokončili prvým tréningom. V prvej časti prvého stretnutia so svojimi spolupracovníkmi, realizačným tímom a hráčmi na prahu rozbiehajúcej sa sezóny 2013/2014 majiteľ klubu deväťnásobného majstra Slovenska Miloslav Chmeliar predstavil oficiálne nového hlavného trénera, experta na kondičnú prípravu i trojicu nových hráčov Tatrana Prešov.

PREŠOV. O Petrovi Hatalčíkovi sme sa už zmieňovali. Majiteľ Chmeliar prezradil, ako vyriešil pozíciu jeho asistenta.

Voľba padla na skúseného, stále aktívneho hráča Alexandra Radčenka. V jeho prípade by mala pracovná náplň asistenta, podľa slov majiteľa klubu, spočívať hlavne v pomoci hlavnému trénerovi pri organizácii tréningových jednotiek.

Počas zápasov, v ktorých ho tréner Hatalčík zaradí do zostavy, by na lavičku zasadol Marián Huňady, ktorý je v realizačnom tíme Tatrana od jari tohto roku.

Spolupráca sa osvedčila

V realizačnom tíme Tatrana Prešov, okrem spomenutých mien, generálneho manažéra Branka Benka, jeho asistenta Mariána Huňadyho, obchodného manažéra Rastislava Mihoka a organizačného manažéra Štefana Tokarčíka, pokračujú maséri Štefan Benko a Igor Zrelák.

Klubovými lekármi naďalej sú Peter Klein, Rudolf Smik a Ivan Schwalb. Novým mužom v ňom je Peter Onuščák.

„Po dohode s hlavným trénerom Petrom Hatalčíkom bude Peter Onuščák pôsobiť v našom klube ako kondičný tréner. S košickými kickboxermi sme mali dobrú spoluprácu už v minulosti. Keďže sa nám osvedčila, dochádza teraz k podstatne užšej spolupráci,“ ozrejmil novú pozíciu v realizačnom tíme prešovských hádzanárov M. Chmeliar.

Majiteľ ďalšie zmeny v kádri nevylučuje

V kádri Tatrana Prešov by malo byť devätnásť hráčov. Traja z neho odišli, traja noví prišli.

Majiteľ klubu však pripustil, že v priebehu prípravy k nejakej zmene môže dôjsť. Na margo cieľov v budúcom hádzanárskom ročníku Miloslav Chmeliar povedal: „Naším cieľom je postúpiť z kvalifikačného turnaja do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov. Kvalifikačný turnaj 2. skupiny organizujeme 31. 8. - 1. 9. V septembri štartuje SEHA Gazprom SS liga, ktorá s desiatimi účastníkmi i dvomi novými účastníkmi zo Srbska bude v treťom pokračovaní určite silnejšia. Nebude to jednoduché, no chceme aj v tejto súťaži hrať medzi najlepšími. Štartovať budeme aj v slovenskej extralige a absolvujeme aj zápasy o Slovenský pohár. Je samozrejmé, že doma, pri sile nášho kádra musíme svoje vrcholné pozície obhájiť.“

„Zaberačku“ na Krku pamätá už len Tumidalský

Náročná sezóna vyžaduje náročnú a kvalitnú prípravu. Tú odštartovali prešovskí hádzanári v domácich podmienkach a v nich by mala pokračovať do osemnásteho tohto mesiaca.

„Po domácom bloku bude nasledovať od 18. júla kondičný blok na chorvátskom ostrove Krk. Ten si vybral po dobrých skúsenostiach spred sezóny 2003/2004 vtedajší i súčasný tréner Tatrana P. Hatalčík. Na „zaberačku“ pri Jadranskom mori si zo súčasného kádra pamätá už len Tumidalský. Ja si zase dobre pamätám, že z Krku sme cestovali rovno na turnaj do Nových Zámkov. Vtedy sme veľmi silný maďarský Dunaffer už v úvode rozdrvili zdrvujúcim nástupom. Po desiatich minútach sme viedli senzačne desať nula,“ zalovil v pamäti M. Chmeliar.

„Vtedy to malo čosi do seba, dúfam, že podobne dobrý základ naberie náš tím aj pred sezónou, ktorá nás čaká. Z Krku sa máme vrátiť 29. júla a dva dni nato už vyrazíme na turnaj do Poľska, ktorý organizuje tretí klub ViVe Targi Kielce. Mimochodom, okrem bundesligového Goppingenu tam štartuje aj Dinamo Minsk, ktoré uvidíme aj v prešovskej kvalifikačnej skupine Ligy majstrov. Po návrate prídu na rad ďalšie prípravné zápasy doma s poľským Mielcom, ukrajinským Záporožím či v Budapešti s tamojším  'Plerom'. Pokiaľ sa dovtedy nič nezmení, generálku na kvalifikačný turnaj Ligy majstrov by sme mali absolvovať na pôde Čechovských medveďov zhruba od osemnásteho augusta.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.