Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Hastík čelí tretiemu obvineniu z korupcie

SITA|10. jún 2004 o 11:13

PRAHA 10. júna (SITA) - Športového riaditeľa futbalového tímu FC Synot Jaroslava Hastíka zrejme po tretí raz obvinia z korupcie. K obvineniam z úplatkárstva v zápasoch Gambrinus ligy Synot - Blšany a ...

PRAHA 10. júna (SITA) - Športového riaditeľa futbalového tímu FC Synot Jaroslava Hastíka zrejme po tretí raz obvinia z korupcie. K obvineniam z úplatkárstva v zápasoch Gambrinus ligy Synot - Blšany a Synot - Sparta sa podľa informácií MF Dnes pridá aj marcové stretnutie 21. kolo Synot - Teplice (2:0). Hlavným arbitrom práve tohto stretnutia bol Slovák Eduard Cichý, proti ktorému začala česká polícia trestné stíhanie v súvislosti s úplatkárstvom.

MF Dnes uvádza, že podozrivými sú ďalší dvaja asistenti Vlastislav Laskovský a Vladimír Medveď. Na ovplyvnenie výsledku súboja s Teplicami vraj Synot uvoľnil čiastku 200 000 Sk. Medveď pre MF Dnes túto informáciu odmietol komentovať. Slovenskí rozhodcovia v inkriminovanom stretnutí udelili hráčom hostí tri žlté a jednu červenú kartu, čo sa tiež môže za istých okolností považovať za ovplyvnenie výsledku. Ďalšie mená ľudí obvinených v najväčšom korupčnom škandále v dejinách českého futbalu zverejnia ešte v priebehu štvrtka. Okrem Hastíka pre korupciu stíhajú aj spolumajiteľa Synotu Iva Valentu a päť českých rozhodcov.


lb;ds;to

Súvisiace články