Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Haskič kraľuje kanonierom a sníva o nemeckej lige

Nermin Haskič. Prežíva fantastickú sezónu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 30. sep 2014 o 22:00

Bosniak prežíva v kádri MFK Košice fantastickú sezónu. So šiestimi gólmi je na čele tabuľky kanonierov.

Bosniak Nermin Haskič prežíva v kádri MFK Košice zatiaľ fantastickú sezónu. So šiestimi gólmi je na čele tabuľky kanonierov futbalovej Fortuna ligy a svojmu tímu pomohol dostať sa z poslednej priečky už na siedme miesto našej najvyššej súťaže.

KOŠICE. Za celú minulú sezónu nastrieľal útočník MFK v 27 ligových zápasoch 5 gólov. V tejto prebiehajúcej ešte neskončila ani jesenná časť a už ich má na konte 6. Vyzerá to teda na podstatne lepší gólový prídel zo strany hráča, ktorý nosí na drese číslo 27.

„Je to vďaka tomu, že som zmenil post, na ktorom hrám. V Belehrade som nehral ako útočník ani jeden zápas. Tréner ma staval na ľavú stranu pod hrot a toto mi oveľa viac vyhovuje. Nerád hrám otočený chrbtom ku súperovej bráne,“ vysvetľuje Haskič.

Sezónu začal nešťastne

Sezóna sa pritom pre košického kanoniera nezačala práve najšťastnejšie, keď sa v príprave nepríjemne zranil.

Po zlomenine dolného okraja očnice a jarmovej kosti nasledovala operácia a svojmu tímu nemohol poriadne pomôcť ani v predkole Európskej ligy UEFA proti Slovanu Liberec.

„Nemohol som s tímom odcestovať ani na sústredenie do Rakúska a v tom momente som cítil, že je zle. Človek v takej chvíli myslí na najhoršie. Rozmýšľal som ako sa vrátim, ale som rád, že všetko išlo dobre a po doliečení som sa nebál ísť ani do súbojov. Podarilo sa mi dobre pripraviť do začiatku sezóny a už v druhom kole proti Žiline som mohol nastúpiť,“ prezradil Haskič.

Proti českému súperovi odohral Bosniak len pár minút a jeho tím napokon prehral v súčte oboch zápasov 0:4.

„Nebol som pripravený odohrať celých deväťdesiat minút, čo bola pre mňa škoda. Viem dobre, aké sú to zápasy, v Sarajeve som odohral niekoľko stretnutí v Európskej lige. Som sklamaný, že som nemohol tímu pomôcť, ale myslím si, že teraz sa mi to všetko vracia.“

Z momentálnej situácie, kedy sa mužstvo po nepresvedčivých výkonoch zo začiatku sezóny dokázalo vzchopiť, má Haskič veľkú radosť.

„Som rád, že mužstvo hrá dobre a postupne sa posúvame v tabuľke nahor. Zatiaľ sa mi strelecky darí a s tým, že som najlepší strelec som spokojný. Dúfam, že mi to bude padať aj naďalej.“

Haskiča v súčasnosti spoznáte podľa typickej brady, ktorú si plánuje oholiť, až keď sa mu podarí streliť hetrik.

„Momentálne sa holím len s holiacim strojčekom, nechávam si bradu tak 3-4 milimetre. Keď strelím hetrik, sľúbil som, že sa oholím so žiletkou.“

Byt blízko centra mu vyhovuje

V Košiciach je Haskič spolu s manželkou už druhý rok a bývať neďaleko centra vníma ako veľké plus.

„Myslím, že byt máme na veľmi dobrom mieste, lepšie by som si asi ani nevedel predstaviť. Máme veľmi blízko centra, pochodili sme aj najznámejšie historické pamiatky a sme tu zatiaľ obaja veľmi spokojní.“

Jazyk mu problémy nerobí, zo začiatku mu pomáhali aj spoluhráči. Zvykať si musel najmä na stravu. „V Bosne sme jedli veľmi často chlieb, tu to bolo iné, ale zvykol som si. Jazyk je našťastie dosť podobný nášmu. Keď som prišiel pomáhali mi chalani Ivan Ostojič a Boris Sekulič.“

Na ihrisko vstupuje vždy pravou nohou a pomodlí sa ku Koránu, keďže jeho náboženstvom je islam. Žiadne ďalšie rituály však nemá, akurát pred zápasom sa snaží jesť kuracie mäso s ryžou.

Sympatická je mu Borussia Dortmund

Haskič verí, že ak hráč podáva kvalitné výkony, môže sa aj z MFK dostať do veľkého európskeho klubu, podobne ako sa to podarilo Matičovi, alebo naposledy Ondrejovi Dudovi.

„S Ondrejom som hrával minulú sezónu a myslím si, že to dotiahne veľmi ďaleko. Je stále veľmi mladý a talentovaný, takže držím mu palce, aby sa mu darilo.“

Keby mal možnosť, chcel by hrávať v nemeckej lige, ktorú vníma ako jednu z najlepších na svete aj vďaka atmosfére na štadiónoch.

„Myslím, že sa tam hrá veľmi dobrý futbal a je tam veľa fanúšikov. Najviac sympatická mi je Borussia Dortmund. Môj kamarát býva neďaleko ich domáceho štadióna a opisoval mi atmosféru, ako chodia ľudia na zápasy a neskutočne si to užívajú.“

Pomýšľa aj na reprezentáciu

Ak by mu vydržala súčasná forma, mohol by začať pomýšľať aj na reprezentačný dres, v ktorom momentálne žiari Edin Džeko.

„Asi by som musel odísť do iného tímu, ale nehovorím, že z Košíc sa nemôžem dostať do reprezentácie. Teraz sú tam však hráči, ktorí hrajú vo veľkých európskych mužstvách. Bosna má teraz dobrý národný tím, ale ja stále verím, že by som sa tam mohol dostať,“ dodal N. Haskič.

Zo súkromia

Čakajú prírastok

S manželkou čakajú prírastok do rodiny, takže pomaly bude mať košický kanonier aj otcovské povinnosti.

„Sústredíme sa doma na príchod malého a všetko sa teraz točí okolo neho. Je to naše prvé dieťa a veľmi sa naň už tešíme. Malo by to byť na začiatku budúceho roka v januári,“ prezradil šťastný Nermin Haskič.

Patrik Fotta

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.