Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hašekov stav je stále neistý

Sportnet|29. jan 2004 o 00:00

Táto sezóna mala patriť Dominikovi Hašekovi. V lete minulého roka sa po ročnej pauze rozhodol, že sa vráti do NHL a získa ďalší Stanley Cup. Dnes je situácia iná. Kariéra výborného českého brankára je ohrozená. Pre chronické problémy ...

Táto sezóna mala patriť Dominikovi Hašekovi. V lete minulého roka sa po ročnej pauze rozhodol, že sa vráti do NHL a získa ďalší Stanley Cup. Dnes je situácia iná. Kariéra výborného českého brankára je ohrozená. Pre chronické problémy so slabinami Hašek nehral od 9. decembra. Pomôcť mu nevedeli ani kluboví lekári. Odporučili mu iba pokoj, žiadny tréning.

„Ide o chronické poranenie. A nebude vôbec jednoduché mu pomôcť," povedal pre český denník Sport známy fyzioterapeut Pavel Kolář. Hašek si bol pred týždňom u neho po radu priamo v Pardubiciach. Kolář je Hašekovým blízkym priateľom a počas kariéry mu viackrát pomohol. „Nie je vylúčené, že sa pre neho sezóna skončila. V jeho veku nie je hojivosť taká dobrá ako u mladších hráčov. Navyše ide o partie, ktoré sú u brankárov extrémne namáhané," povedal Kolář. V najbližších dňoch by mal Hašek v Detroite znova absolvovať lekársku prehliadku a potom skúsiť ľahký tréning. Ak sa nebude cítiť lepšie prichádza do úvahy aj operácia.

Tréner mužstva Dave Lewis je aj napriek vážnej situácii pozitívne naladený. Tvrdí, že sa teší, keď bude musieť znova vyberať z trojice brankárov. „Ak by sa Dominikov stav zlepšil, budem musieť zvážiť, kedy ho postaviť. Pri zranení, ktoré ho postihlo, musíme byť opatrní. No viem, že sa Dominik potrebuje dostať do zápasového tempa," uviedol pre denník Free Press tréner Lewis.

V Detroite sa tak môže zopakovať situácia zo začiatku sezóny, keď vznikol pretlak na pozícii brankára. Okrem Hašeka sú v tíme aj Many Legace a Curtis Joseph. Všetci patria medzi špičku ligy a podľa toho sú aj hodnotení. Príjem tejto trojice je až 15 miliónov dolárov.

Generálny manažér Ken Holland je teraz veľmi rád, že Joseph, ktorého chcel silou-mocou vymeniť, ostal v tíme. Po Hašekových problémoch sa navyše stal Joseph brankárskou jednotkou a zrejme bude lídrom Detroitu aj v bojoch play off. (sb)

Súvisiace články