Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Hašek zrejme vytlačí Josepha až na prestupovú "waiver" listinu Detroitu

TASR|1. aug 2003 o 20:10

Detroit 1. augusta (TASR) - Generálny manažér hokejového klubu zámorskej NHL Detroitu Red Wings Ken Holland po prvý raz od návratu českého brankára Dominika ...

Detroit 1. augusta (TASR) - Generálny manažér hokejového klubu zámorskej NHL Detroitu Red Wings Ken Holland po prvý raz od návratu českého brankára Dominika Hašeka verejne vyhlásil, že červené krídla zvažujú umiestnenie aktuálnej dvojky Curtisa Josepha na prestupovú "waiver" listinu.

"Generálny manažér Detroitu Ken Holland má v úmysle dať Curtisa Josepha na waiver listinu. A to napriek tomu, že v takomto prípade sa Joseph nevzdá súčasného príjmu 8 miliónov na každú z najbližších dvoch sezón. Vedenie červených krídel sa v prípade prestupu zbaví výdavkov na lukratívny Josephov plat, avšak finančne by tým nič nezískali," uvádza Detroit FreePress.

Brankár z tímu aktuálnych olympijských víťazov prestúpil do Detroitu pred minulou sezónou z Toronta. Od nečakaného návratu Hašeka sa však dostal Joseph na druhú koľaj a v súvislosti so šetrením v NHL je jeho odchod z automobilového veľkomesta len otázkou času. Generálny manažér Detroitu už mal niekoľko zaujímavých rokovaní o Josephovom prestupe, na oficiálnu ponuku sa však zatiaľ čaká.

pb

Súvisiace články