Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Hašek chce hrať aj o rok

Sportnet|15. mar 2004 o 00:00

Dominik Hašek sa ani po chronických problémoch s trieslami nevzdáva a chce aj o rok hrať v NHL. "Chcem sa vrátiť, no najskôr sa musím uzdraviť," hovorí pre denník Detroit News.

Minulý týždeň sa generálny manažér Ken Holland dohodol s Haškovým agentom Richom Winterom na skrátení Haškovho platu o tri milióny dolárov. "Ak nie som zdravý, nemôžem hrať," prikyvuje Hašek, ktorý vo februári oznámil, že zdravotné problémy mu nedovolia dokončiť sezónu. Český brankár v tejto sezóne odchytal iba 14 zápasov a od Detroitu inkasoval tri milióny (pôvodne mal dostať šesť mil.).

Kde bude hrať o rok, je neisté. Ken Holland sa už vyjadril, že Detroit s Haškom nepočíta. "O tom budeme rokovať až v lete. Mojím prvým cieľom je dobré zdravie," dodáva Hašek. Médiá i fanúšikovia kritizovali českého brankára, že jeho prítomnosť v tíme (po oznámení, že sezónu nedohrá) nepôsobí priaznivo na mužstvo a kazí morálku v kabíne. "Chcem byť súčasťou mužstva, chodiť na zápasy a byť so svojimi spoluhráčmi, aj keď ich nemôžem podporiť priamo na ľade. Nevynechal som jediný zápas a nemôžem sa dočkať play off, najúžasnejšej časti sezóny," uzatvára Hašek pre Detroit News. (sb)

Súvisiace články