Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Hašek aj naďalej ostáva v pardubickej nemocnici pre pohodlie a bezpečnosť

TASR|18. júl 2001 o 14:32

Detroit 18. júla (TASR) - Český hokejový brankár Dominik Hašek, ktorý je od 5. júla hospitalizovaný pre symptómy vírusového ochorenia, zoastáva aj napriek ...

Detroit 18. júla (TASR) - Český hokejový brankár Dominik Hašek, ktorý je od 5. júla hospitalizovaný pre symptómy vírusového ochorenia, zoastáva aj napriek správam o jeho možnom prepustení naďalej pacientom pardubickej nemocnice. Nie je to však z hľadiska lekárskej nevyhnutnosti, ale skôr pre potteby jeho pohodlia a ochrany.

Majiteľ detroitských červených krídel Mike Ilitch poslal minulý týždeň za Haškom do Pardubíc svojho osobného lekára Dr. Donalda Weavera, aby zistil bližšie informácie o jeho hospitalizácii.

"Cieľom môjho príchodu bolo to, aby som získal informácie o Haškovom zdravotnom stave z prvej ruky. Aj napriek mnohým testom sa nepodarilo zistiť príčiny symptómov vírusového ochorenia. Najneskôr do desiatich dní by sme však mali dostať výsledky ďalších testov. Hašek však už dnes nemá žiadne bolesti ani horúčky a jeho stav sa každým dňom zlepšuje. Jediným dôvodom, prečo leží na oddelení srdcových chorôb, je jeho lepšia ochrana a nie údajné problémy so srdcom," povedal americký lekár z Detroitu.

"Oddelenie srdcových chorôb bolo najlepším miestom na jeho ochranu pred dotieravými fotografmi, ktorí sa ho snažia zachytiť v nemocničnom prostredí," povedal novinám Detroit News Haškov manažér Rich Winter.

"Pán Hašek je potešený, že rodina majiteľa Detroit Red Wings sa o jeho zdravotný stav tak zaujíma a ponúkla mu svoju pomoc. Keď som vošiel do jeho izby, tričko a šiltovka Red Wings boli položené hneď vedľa postele. Veľmi sa teší sa zápasy v drese červených krídel," dodal Ilitchov osobný lekár Dr. Donald Weaver.

Súvisiace články