Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Haščák s Mašlonkom stále v hre o MS 20

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Poprad - Mladší z dvojice popradských hokejových trénerov A mužstva, Vladimír Klinga (na snímke) mal v uplynulých dňoch reprezentačné povinnosti.

Spoločne s hlavným koučom SR 20 Jánom Jaškom sa totiž zúčastnil turnaja v nemeckom Füssene, kde naši reprezentanti neuspeli. Mladí Slováci postupne prehrali s Nórskom, Švajčiarskom i domácimi rovesníkmi.

V prvom rade treba povedať, že na tento turnaj išiel úplne iný výber ako na predošlých dvoch akciách. Čo sa týka hry i samotných výsledkov bol z nášho pohľadu najlepší ten druhý výber, ktorý sa predstavil na Tatranskom pohári v auguste. Vo Füssene dostali príležitosť hráči z domácej a českej juniorskej extraligy, plus pár hráčov, ktorí už hrajú aj extraligu dospelých, Popradčania Haščák, Mašlonka a Martinčania Drábek a Thémar, rozhovoril sa V. Klinga, ktorý sa podrobnejšie pristavil pri všetkých troch vystúpeniach slovenskej dvadsiatky.

Nezvládli sme predovšetkým úvodný duel s Nórmi, kde sme viedli 2:0 a nakoniec prehrali inkasovaným gólom počas oslabenia v predĺžení 2:3. Neboli sme horším tímom, hrá sa však na góly a to rozhodlo. V zápase so Švajčiarmi sme podali podstatne lepší výkon, chlapci sa adaptovali na iný systém hry, že je to podstatne rýchlejšie a agresívnejšie ako v našej extralige. Stretnutie sme mali opäť veľmi dobre rozohrané, keď sme viedli do 58. minúty 2:1, no urobili sme chybu a inkasovali trošku nešťastný gól. Potom sme inkasovaným gólom 20 sekúnd pred koncom po ďalšej kardinálnej chybe prehrali i tento zápas. Aj v záverečnom dueli proti Nemecku sme začali dobre a viedli 2:0, no v rozpätí siedmich minút na konci prvej a začiatku druhej tretiny sme dostali päť gólov, bilancoval asistent lodivoda reprezentačnej 20, ktorú onedlho čaká určenie konečnej nominácie na tohtoročné MS vo Švédsku.

Ponaučením a poznatkom je pre nás určite to, že na medzinárodnej úrovni nestačí dôraz pred bránou taký ako v juniorskej extralige. Práve dôraz pred bránou súpera a taktické myslenie boli v týchto súbojoch rozhodujúce. V neposlednom rade však ani brankári nemali na tomto turnaji ideálne dni a mužstvo nepodržali, zhodnotil V. Klinga. Ako boli tréneri spokojní s vystúpením dvoch Popradčanov Haščáka a Mašlonku? Haščák odohral veľmi dobré predošlé dva turnaje, v Nemecku sme však z jeho výkonov boli sklamaní a čakali sme od neho viac. To však neznamená, že nemá šancu dostať sa do konečnej nominácie. Pre Mašlonku to bola prvá podobná akcia a určite nesklamal. Na ľade splnil tie úlohy, ktoré mal a ukázal určite lepšiu hernú fazónu ako Haščák. Dal aj gól a jeho hra bola taká, na akú sme v jeho podaní zvyknutí z domácej súťaže. Myslím si, že jemu turnaj vyšiel lepšie ako Marcelovi, poznamenal na margo výkonov svojich mladíkov v nároďáku V. Klinga.

Hlavný kouč J. Jaško je momentálne v Zámorí, kde monitoruje počínanie ďalších reprezentačných adeptov v Kanade a v USA. Záverečnú nomináciu na svetový šampionát určia tréneri začiatkom decembra. 15.12. sa zíde SR 20 v Bratislave, kde sa bude pripravovať do 20. decembra a deň na to odletí do dejiska tohtoročných MS, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov vo Švédsku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.