Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Harlem Globetrotters prídu aj do Košíc

Kúzelníci s loptou. Harlem Globetrotters v akcii. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 15. feb 2016 o 23:00

Medzi zastávkami v rámci celosvetového turné basketbalových kúzelníkov Harlem Globetrotters figurujú tento rok aj Košice.

Medzi exkluzívnymi východoeurópskymi zastávkami v rámci celosvetového turné basketbalových kúzelníkov Harlem Globetrotters figurujú tento rok aj Košice.

KOŠICE. Turné sa koná na počesť 90. výročia založenia obľúbeného zoskupenia prinášajúceho zmes zábavy, akrobacie a hlavne dokonalej estetiky basketbalu.

V tíme, ktorý za svoj hlavný stan považuje štvrť Harlem na newyorskom Manhattane, sa okrem množstva klasických exhibičných hráčov predstavili aj legendy súťažného basketbalu, ako napríklad Wilt Chamberlain (autor neprekonaného rekordu 100 bodov a 55 doskokov v zápase NBA), Connie Hawkins či Nat Clifton.

Okrem nich patria k organizácii Harlemu aj mená ako Kareem Abdul Jabbar (ktorý viedol svoj All stars team súperov na exhibícii vo Viedni v roku 1995), Erwin “Magic” Johnson či Pat Ewing Jr..

Do širšej „zostavy“ tohto tímu, ktorý vyhral vo viac než 22 000 zápasoch, sa však nachádzajú aj kurióznejšie mená ako Lionel Messi či pápež František.

Košickú šou naplánovala Agentúra Rudolfa Hégera na 1. júna od 19. hod. v Steel Aréne.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.