Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Harkleroadová už ako zajačik s najhorším výkonom za dva roky

SITA|Publikované 23. júl 2008 o 11:44

LOS ANGELES 23. júla (SITA) - Americká tenistka Ashley Harkleroadová vo svojom premiérovom zápase po tom, ako sa objavila - údajne za honorár 250 000 USD - na titulke Playboya aj s pikantnými snímkami ...

LOS ANGELES 23. júla (SITA) - Americká tenistka Ashley Harkleroadová vo svojom premiérovom zápase po tom, ako sa objavila - údajne za honorár 250 000 USD - na titulke Playboya aj s pikantnými snímkami vnútri augustového čísla tohto pánskeho magazínu, prehrala v utorok v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour v Los Angeles s Kanaďankou Stéphanie Duboisovou 2:6, 3:6.

"Bol to môj najhorší výkon za ostatné dva roky," sebakriticky uznala 72. hráčka svetového rebríčka pre Tennis Reporters, skôr však pri hľadaní dôvodov nezdaru poukázala na prekonané zdravotné problémy, než terajší mediálny rozruch: "Chýba mi niekdajšia sila. Rezali ma na troch miestach a stále sa pokúšam pozviechať sa. Netušila som, že organizmus je taký vyčerpaný, keď stratíte orgán. Akosi sa mi nedarí získať späť kondíciu, hoci na nej pracujem napríklad na bicykli. Rýchlo sa zadýcham. Som úplne chatrná a moje tenisové sebavedomie je preč. Chodím po lekároch a prekonávam hypochondrické obdobie strachu, že niečo je v neporiadku s mojím druhým vaječníkom. Keď ste celý život zdravý a potom sa vám stane niečo také ako mne, chvíľu trvá, kým sa s tým vyrovnáte. Keby som v tú noc zaspala, zrejme by som sa už nezobudila."

Dvadsaťtriročná rodáčka z Rossvillu v apríli musela pre prasknutú cystu podstúpiť urgentný chirurgický zákrok, pri ktorom jej v nemocnici v Coral Gables na Floride odstránili pravý vaječník. Harkleroadová pociťovala bolesti v podbruší počas turnaja v Miami a spätne uznala, že radové ženy by im asi venovali väčšiu pozornosť. "Športovci majú posunutý prah bolesti. Sama som dosť odolná. Po vyšetrení ultrazvukom som dostala radu, že môžem na tomto podujatí pokračovať, kým dokážem zvládať bolesť. Zobrala som si štyri tabletky Aleve a dva Pampriny a nabehla som na kurt," uviedla Harkleroadová. Odmietla uviesť meno svojho radcu a nechcela avizovať prípadné právne konzekvencie ohrozenia. "Napokon som sa obrátila na svojho kouča a zároveň priateľa Chucka Adamsa a prikázala som mu: volaj záchranku. Bolo to po prvý raz v živote, čo som sa ocitla v sanitke. Zachvátila ma veľká panika." Harkleroadová údajne po ruptúre cysty stratila štvrtinu krvi a začínali jej zlyhávať životné funkcie. Nezabudla sa pochváliť tým, že doktor Luis Mendez pri zákroku nepoškodil vytetovanú rybičku v blízkosti intímnych miest.

Hráčka, ktorá sama seba označila za trochu bláznivú, bola v minulosti vydatá za tenistu Alexa Bogomolova. Dvojica sa rozišla na jeseň 2006 a Harkleroadová neskôr frivolne vyhlásila. "Človek by nemal byť manželstvom a všetkým tým okolo neho príliš zaťažený. Ja nie som a myslím si, že ani Alex nie je. Boli sme primladí. To sa u nás v Georgii robí, že sa zosobášite v devätnástich a vrhnete sa na plodenie potomstva."


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.