Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Harcovník Šoltis derby neprežíva

Sportnet|Publikované 22. aug 2008 o 22:00

V uplynulom súťažnom ročníku pôsobil Anton Šoltis ešte v humenskom drese. Džentlmenská dohoda medzi hráčom a klubom znamenala po sezóne rozlúčku a

odchovanec košického futbalu sa vrátil domov. Dnes pôsobí v radoch MFK Košice B ako hrajúci asistent.

KOŠICE. Futbalová rezerva z metropoly východného Slovenska si zatiaľ počína v prvoligovej spoločnosti solídne. Po piatich kolách patrí košickému B-tímu siedme miesto s bilanciou jedného víťazstva i prehry a troch remíz.

Trénerstvo ho baví

Realizačný tím má v tejto sezóne netradične početné zloženie. Tréner Ladislav Totkovič totiž spolupracuje až so štvoricou asistentov. Jedným z nich je aj Anton Šoltis, ktorý však v mužstve využíva aj hráčsky registračný preukaz. "Na trénerstvo si zvykám, predsa len, je to pre mňa niečo nové. Musím však povedať, že ma táto práca baví, aj keď sa stále učím," podotkol odchovanec košickej Lokomotívy.

Séria teší

Košická rezerva vyšla bodovo naprázdno hneď v prvom kole na Gemeri, odvtedy sa však kolónka prehier zmrazila. Pozitívnym opakom je séria troch remíz a jedného víťazstva. "Výsledky v majstrovských stretnutiach sú vrcholom nášho snaženia, stanoveným cieľom je záchrana a to chceme splniť. Pokiaľ sa neprehráva, je nálada v kabíne dobrá, súťaž sa však ešte iba rozbieha, takže radovať sa je veľmi priskoro. Ako sa hovorí, ideme od zápasu k zápasu," podotkol 32-ročný hrajúci asistent.

Prioritou mladí áčkari

Pri pohľade za zloženie kádra však treba konštatovať, že to už nie je iba partia mladých chlapcov. Kostrou tímu sú na ihrisku harcovníci Anton Šoltis - Jožko Majoroš - Roman Šimko... "Hlavnou funkciou B-tímu je rozohrať mladých hráčov, tých, čo v áčku viac sedia iba na lavičke, alebo boli zranení a potrebujú nabehnúť do herného rytmu. Taktiež však musia skúsenosti nabrať aj mladíci, ktorí k nám prišli z dorastu. Že sme sa ocitli v kádri aj my traja, je do značnej miery zhoda náhod. V mojom prípade je herná stránka druhoradá. Všetko závisí, koľko hráčov príde z áčka. Teraz ich chodí dosť, takže hrávať nemusím," podotkol Anton Šoltis, ktorý pred týždňom striedal v 66. min. Serečina.

Exhumenčan v pohode

Pred týždňom odohrala košická rezerva doma derby s Michalovcami, teraz má pred sebou ďalšie východniarske meranie - v Humennom. A práve pod Vihorlatom Anton Šoltis pôsobil, a to dokonca dvakrát. "Už som vo futbale preskákal všeličo, takže zápas v Humennom nejako špeciálne emotívne neprežívam. Stretnem sa s bývalými spoluhráčmi, kamarátmi, prehodíme pár slov, na trávniku budeme súpermi, zápas skončí a život ide ďalej. Či sa objavím na trávniku, je zatiaľ otázne, čakáme na áčkarov, podľa toho sa uvidí. Som však fit a na nejakú minútku by som vybehnúť aj chcel," dodal pred rokom ešte humenský stredopoliar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.