Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Hantuchovej zdravotný stav sa zlepšuje, ale nie je ideálny

SITA|Publikované 14. jan 2007 o 08:22

MELBOURNE 14. januára (SITA) - Zdravotný stav slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej pred blížiacim sa začiatkom hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open (15.-28.

januára, dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa postupne zlepšuje. Nasadenú pätnástku trápili v strede tohto týždňa vysoké horúčky a celková slabosť, ktoré ohrozovali účasť 23-ročnej popradskej rodáčky v austrálskom Melbourne, ale v nedeľu ráno tenistkina mama Marianna Hantuchová poskytla pre agentúru SITA opatrne optimistickú prognózu: „Danielin zdravotný stav sa postupne zlepšuje, ale stále to nie je ideálne. Ak však nenastanú nejaké nečakané komplikácie, potom by zrejme napokon mala na prvé kolo nastúpiť. Išlo o nejakú ľahšiu intoxikáciu, možno zo stravy. Podobná celková slabosť postihla viacerých hráčov, ale Danielu veľmi výrazne. Ťažko však niekomu niečo zazlievať, pretože v cudzom prostredí sú reakcie organizmu na podnebie či stravu naozaj nevyspytateľné. Pozitívom je určite skutočnosť, že úvodný zápas proti mladej francúzskej kvalifikantke Alizé Cornetovej, ktorá je pre nás veľkou neznámou, odohrá až v utorok. Má teda o deň viac času na regeneráciu a prípravu. Za ostatné dni totiž Daniela prakticky vôbec nemohla ladiť svoju hernú formu alebo sa venovať kondičnému tréningu. Pri tunajších panujúcich horúčavách to bude veľmi náročné. Ešte uvidíme, či absolvuje okrem dvojhry štvorhru, prípadne aj miešanú štvorhru. Na definitívne prihlášky do párových súťaží a úvahy tohto typu má stále čas.“

Hantuchová nechýbala v hlavnej súťaži dvojhry na ostatných 24 grandslamových podujatiach, teda od svojho debutu práve v Melbourne v roku 2001. Doterajším lokálnym maximom úradujúcej slovenskej Tenistky roka je štvrťfinále v roku 2003. Hantuchová na tohtotýždňovom podujatí Medibank International (dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v austrálskom Sydney prehrala už v nedeľňajšom zápase 1. kola dvojhry s Češkou Nicole Vaidišovou 1:6, 4:6 a pre spomenuté zdravotné problémy nenastúpila na stredajšie stretnutie štvrťfinále štvorhry, kde s Japonkou Ai Sugijamovou ako tretie nasadené mali hrať proti francúzsko-americkej dvojici Marion Bartoliová, Meilen Tuová.


Súvisiace články