Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Hantuchovej sa zdá, že hrá s medicinbalmi

Sportnet|19. apr 2006 o 00:00

Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa vrátila do tímu v Pohári federácie po troch rokoch, aby mu pomohla v návrate do II. svetovej skupiny. Bulharský Plovdiv sa asi nestane jej obľúbeným mestom, ale napriek neľahkým podmienkam, keď popŕchalo .

Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa vrátila do tímu v Pohári federácie po troch rokoch, aby mu pomohla v návrate do II. svetovej skupiny. Bulharský Plovdiv sa asi nestane jej obľúbeným mestom, ale napriek neľahkým podmienkam, keď popŕchalo a kurt bol šmykľavý, včera zaťala zuby a v ťažkom zápase s Holanďankou Michaellou Krajicekovou získala dôležitý druhý bod. Slovensko je už po víťazstvách nad Luxemburskom (3:0) a Holandskom (2:1) v semifinále turnaja.

"Uf, bolo to vydreté víťazstvo. Michaella je hráčka na vzostupe, čoskoro bude vo svetovej tridsiatke," uľavilo sa po zápase 23-ročnej Hantuchovej. "Mladá Holanďanka hrala odvážne, dlho som nevedela prelomiť jej servis. Tajbrejk druhého setu bol zlomový, zvládla som ho, trpezlivo som čakala na šance. V treťom sete sa už súperka zlomila."

Daniela hrá v Bulharsku tenis po prvý raz a zavše len nechápavo krúti hlavou. "Nerozumiem, prečo sa loptičky na tomto podujatí menia až po deviatich a jedenástich gemoch a nie ako na svetových turnajoch po siedmej a deviatej hre. Niekedy mám pocit, že na nasiaknutom dvorci sú loptičky ťažké ako medicinbaly a v desiatom geme ich už nevládzem prehodiť na druhú stranu," vravela naša reprezentantka. Radšej než na antuke hrá na rýchlejších povrchoch a na tráve, ale v Plovdive zatiaľ zvláda pozíciu favoritky.

Súvisiace články