Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Hantuchovej sa "jastrabie oko" pozdáva

SITA|Publikované 4. apr 2006 o 17:46

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Technologickú novinku dovolenej kontroly sporných loptičiek zo záznamu, ktorú po prvý raz oficiálne zaviedli na nedávnych turnajoch ATP Masters Series a WTA Tour v Miami, ...

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Technologickú novinku dovolenej kontroly sporných loptičiek zo záznamu, ktorú po prvý raz oficiálne zaviedli na nedávnych turnajoch ATP Masters Series a WTA Tour v Miami, si pochvaľuje popri iných tenistoch aj Slovenka Daniela Hantuchová. Hoci sa priznala, že priamo na turnaji na Floride ani v jednom zápase nemohla využiť novinku "jastrabieho oka" na vlastnej koži, plne ju podporuje. "Konečne, že to prišlo, pre hráčov je to super. Ak by to bolo už vlani, určite by mi to pomohlo vyhrať zápas s Davenportovou v Zürichu," vyjadrila sa Hantuchová a k spusteniu videozáznamov počas zápasov na nedávnom turnaji v Miami dodala: "Zatiaľ sa to použilo len na centrálnom dvorci, keďže technologicky je to vraj dosť náročné. Čo sa týka budúcnosti a najmä grandslamových turnajov, malo by to fungovať okrem centrálneho dvorca aj na dvorci číslo 1."

Ako je známe, digitalizovaný systém záznamu dopadu loptičky môžu využiť hráči dvakrát počas jedného setu. Ak tenista požiada o zopakovanie loptičky, záznam uvidí empajrový rozhodca na svojom monitore, hráči a diváci na obrovskej obrazovke nad kurtom ako aj tenisoví priaznivci na svojich televízoroch. Podľa hovorkyne WTA Tour Angie Cunninghamovej drvivá väčšina hráčok privítala nový technologický prvok, ktorý podstatne redukuje hádky s rozhodcami a znižuje celkové napätie na kurte. "Na tenistky novinka výrazne zapôsobila. Aspoň teraz môžu vidieť, koľkokrát sa mýlia nielen rozhodcovia, ale aj ony, čo je pri súčasnom rýchlom tenise asi už normálne," uviedla Cunninghamová.


Súvisiace články