Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hantuchovej partnerkou v Miami Hingisová

SITA|Publikované 21. mar 2007 o 07:04

MIAMI 21. marca (SITA) - Mimoriadne kurióznu situáciu privodil žreb štvorhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open (Tier I, dotácia 3,45 milióna USD, tvrdý povrch vonku) v americkom Miami. Slovenská ...

MIAMI 21. marca (SITA) - Mimoriadne kurióznu situáciu privodil žreb štvorhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open (Tier I, dotácia 3,45 milióna USD, tvrdý povrch vonku) v americkom Miami. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa síce znova na dvorci stretne s Japonkou Ai Sugijamovou, ale tentokrát ako súperka svojej nedávno ešte stabilnej deblovej partnerky. Dvadsaťtriročná popradská rodáčka bude hrať so Švajčiarkou Martinou Hingisovou, čiže podľa pôvodu krajankou. Ďalším paradoxom je fakt, že práve túto košickú rodáčku v ostatnom čase opakovane zdolala vo dvojhre: najprv vo štvrťfinále v katarskej Dauhe a nedávno v osemfinále v kalifornskom Indian Wells. Sugijamová je päťkou žrebu spolu so Slovinkou Katarinou Srebotnikovou. „Spolupráca Daniely s Martinou sa črtala už pred Indian Wells, ale napokon sa nestihli dohodnúť, pretože pôvodne na ten turnaj nemala cestovať. Ai Sugijamová už nemá až také prenikavé výsledky vo dvojhre a kladie na štvorhru väčší dôraz. Danieline singlové ambície však, samozrejme, majú prednosť. Spätne sa dá skonštatovať, že jej v Kalifornii možno aj prospela tá absencia vo štvorhre. Predsa len si v tamojších náročných klimatických podmienkach ušetrila sily,“ povedala pre agentúru SITA mama slovenskej tenistky Marianna Hantuchová.

Ak nový pár s podtatranskými koreňmi a voľnou kartou postúpi na Floride do osemfinálového 2. kola, mohol by sa v ňom stretnúť so Slovenkou Jarmilou Gajdošovou. Tá spolu s Chorvátkou Jelenou Kostaničovou-Tošičovou bude čeliť takisto nenasadenej ruskej dvojici Jelena Lichovcevová, Jelena Vesninová. Deblová špecialistka Janette Husárová a Američanka Meghann Shaughnessyová, možná súperka Hantuchovej v 2. kole dvojhry, sa pokúsia vyradiť španielsky tandem Lourdes Domínguezová-Linová, Anabel Medinová-Garriguesová, aby v 2. kole prípadne mohli vyzvať dvojky žrebu Caru Blackovú zo Zimbabwe a Juhoafričanku Liezel Huberovú. Žiadna zo Sloveniek sa nezapojí do deblovej súťaže skôr ako vo štvrtok.


Súvisiace články