Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hantuchovej druhý rozchod s trénerom Searsom

SITA|27. apr 2006 o 15:02

BARCELONA 27. apríla (SITA) - Najlepšia slovenská tenistka Daniela Hantuchová ukončila spoluprácu s britským trénerom Nigelom Searsom ...

BARCELONA 27. apríla (SITA) - Najlepšia slovenská tenistka Daniela Hantuchová ukončila spoluprácu s britským trénerom Nigelom Searsom. Informáciu, ktorá presiakla počas nedávneho turnaja I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive, priniesli aj niektoré internetové stránky, vrátane BBC.

Dvadsaťtriročná Slovenka sa rozišla so Searsom už po druhý raz. Prvýkrát sa tak stalo ešte v závere roka 2003, no už v marci 2004 spoluprácu opäť obnovili. Práve pod vedením Searsa dosiahla slovenská hráčka najväčšie tenisové úspechy. Angličan začal trénovať vtedy 18-ročnú Hantuchovú v júni 2001, keď tenistke patrilo v počítačovom poradí vo dvojhre 80. miesto. Počas dvoch rokov intenzívnej tréningovej záťaže rodáčka z Popradu vyhrala kvalitne obsadený turnaj Tier I. v Indian Wells 2002 a hrala vo štvrťfinále troch grandslamových podujatí (Wimbledon 2002, US Open 2002, Australian Open 2003). V singlovom rebríčku WTA Tour sa vyšplhala až na 5. miesto. Neskôr nasledoval výkonnostný aj rebríčkový pád a už vyššie zmienené prvé prerušenie spolupráce.

Hantuchová sa aktuálne nechala počuť, že dôvody opätovného rozchodu s trénerom vysvetlí počas nastávajúceho turnaja J&S Cup vo Varšave, kde by mala začať antukovú sezónu na turnajoch série WTA. Za miesto prípravy si zvolila španielsku Barcelonu.

Ako je známe, Hantuchová v pozícii singlovej jednotky v uplynulom týždni v bulharskom Plovdive výrazne prispela k postupu Slovenska z I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie do júlového play off o návrat do II. svetovej skupiny.


Súvisiace články