Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hantuchová vidí šance fifty-fifty, tvrdá antuka jej vyhovuje

SITA|Publikované 17. apr 2007 o 16:39

BRATISLAVA 17. apríla (SITA) - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa po trištvrte roku opäť predstaví domácim divákom v Pohári federácie. Po tom, čo vlani výrazne pomohla k postupu do II. ...

BRATISLAVA 17. apríla (SITA) - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa po trištvrte roku opäť predstaví domácim divákom v Pohári federácie. Po tom, čo vlani výrazne pomohla k postupu do II. svetovej skupiny v aprílových zápasoch euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive a následne aj v júlovom domácom dueli proti Thajsku, bude mať teraz pred sebou zodpovednú a zároveň nevďačnú úlohu líderky tímu v súboji so špičkovým tímom Česka. "Pred zápasom je to fifty-fifty, ale keď vydáme zo seba maximum a pomôžu nám aj fanúšikovia, naše šance na úspech sú veľké," vyslovila sa v utorok popoludní optimisticky naladená 23-ročná Slovenka. Hantuchová prišla z marcovo-aprílového amerického turné s vizitkou víťazky turnaja v Indian Wells a štvrťfinalistky v Amelia Islande, z čoho vyplynula súčasná 14. pozícia v singlovom rebríčku WTA Tour. Solídnu formu by chcela zúročiť aj počas víkendu na antuke Sibamac arény Národného tenisového centra. "Som v pohode. Za ten rok, čo trénujem v akadémii v Španielsku, som našla pokoj vo svojej hre a na zápas sa veľmi teším. Už aby tu bol víkend," uviedla tenistka, ktorá má vo dvojhre vo Fed Cupe skvelú bilanciu 17:4 a v roku 2002 sa významnou mierou podieľala na celkovom víťazstve Sloveniek v tejto prestížnej ženskej tímovej súťaži.

Hantuchová si v utorok predpoludním po prvý raz zatrénovala na antukovom dvorci NTC, ktorý nebude počas víkendového súboja zakrývať strecha. Na hráčky tak čaká akýsi mix halových podmienok a vonkajšieho prostredia. "Bude to niečo nové. Čo sa však týka kalendára, antuka teraz asi všetkým najviac vyhovuje, takže v tom rozdiel nevidím. Bude to rovnaké pre obe strany. Tento dvorec je navyše dosť tvrdý, čiže je to jeden z rýchlejších antukových povrchov. A to mne osobne určite vyhovuje," povedala najlepšia Slovenka. Na adresu českých súperiek Nicole Vaidišovej (8. v rebríčku WTA Tour) a Lucie Šafářovej (30.) poznamenala, že sú to obe skvelé hráčky a navyše hrajúce vo forme. "Bude to náročné, ale ako som už spomenula, s odovzdaním najlepších výkonov a pomocou divákov môžeme uspieť," uzavrela Hantuchová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.