Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hantuchová v semifinále štvorhry, ďalej aj junior Martin

SITA|Publikované 7. jún 2006 o 18:52

PARÍŽ 7. júna (SITA) - V stredu boli slovenskí tenisti na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) úspešní. Daniela Hantuchová postúpila už do semifinále ...

PARÍŽ 7. júna (SITA) - V stredu boli slovenskí tenisti na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) úspešní. Daniela Hantuchová postúpila už do semifinále štvorhry, keď spoločne s Japonkou Ai Sugijamovou zdolali vo štvrťfinále na dvorci Suzanne Lenglenovej favorizovaný, druhý nasadený zimbabwiansko-austrálsky pár Cara Blacková - Rennae Stubbsová 6:1, 7:6 (5). Hantuchová postupom do semifinále už vyrovnala svoj najlepší deblový výsledok na Roland Garros. V roku 2003 sa najlepšia Slovenka rovnako ďaleko v Paríži dostala po boku Američanky Chandy Rubinovej. Hantuchová so Sugijamovou sa teraz v boji o postup do finále stretnú s nasadenými štvorkami turnaja - Zi Jan, Jie Ženg a z Číny.

V stredu bol úspešný aj slovenský junior Andrej Martin, ktorý si po víťazstve nad Ukrajincom Ivanom Sergejevom 6:3, 3:6, 6:3 vybojoval už postup do štvrťfinále. Slovensko má v parížskej juniorke v singlovej osmičke najlepších chlapcov dvojnásobné zastúpenie. Okrem Andreja Martina sa tam už v utorok prebojoval aj Martin Kližan. Práve títo dvaja juniorskí majstri Európy do 16 rokov z vlaňajška neuspeli spolu vo štvorhre. Nad ich sily bol v stredu chorvátsky pár Nikola Mektič - Vedran Šiljegovič.

Vo štvrtok sa predstavia obaja juniori Kližan a Martin v zápasoch štvrťfinále dvojhry a v hre bude vo štvrťfinále, ale vo štvorhre, aj Dominika Cibulková. Hlavnú pozornosť však budú v Paríži pútať semifinálové duely dvojhry žien, ktoré odohrajú na centrálnom dvorci Philippa Chatriera. V tom prvom nastúpia o 14.00 h proti sebe Češka Nicole Vaidišová a Ruska Svetlana Kuznecovová. Druhé, čisto belgické semifinále, potom obstarajú Justine Heninová-Hardennová a Kim Clijstersová.


Stredajší súhrn Slovákov na Roland Garros 2006:


Štvorhra žien - štvrťfinále:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (5-SR/Jap.) - Cara Blacková, Rennae Stubbsová (2-Zimb./Austr.) 6:1, 7:6 (5)


Dvojhra juniorov - 3. kolo (osemfinále):

Andrej Martin (SR) - Ivan Sergejev (10-Ukr.) 6:3, 3:6, 6:3


Štvorhra juniorov - 2. kolo:

Nikola Mektič, Vedran Šiljegovič (Chorv.) - Martin Kližan, Andrej Martin (SR) 7:5, 6:1


Štvrtkový program Slovákov na Roland Garros 2006:


Dvojhra juniorov - štvrťfinále:

Andrej Martin (SR) - Thiemo de Bakker (1-Hol.) - dvorec č. 1, prvý zápas, začiatok o 12.10 h

Martin Kližan (SR) - Pedro Sousa (Portug.) - dvorec č. 6, druhý zápas, cca 13.35 h


Štvorhra junioriek - štvrťfinále:

Marrit Boonstrová, Dominika Cibulková (Hol./SR) - Mihaela Buzarnescová, Alexandra Dulgherová (5-Rum.) - dvorec č. 6, druhý zápas, cca 15.15 h

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.