Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hantuchová v Dauhe deblový titul neobháji

SITA|Publikované 27. feb 2007 o 19:31

DAUHA 27. februára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neobháji titul vo štvorhre na turnaji WTA Tour Qatar Total Open (Tier II, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) v ...

DAUHA 27. februára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neobháji titul vo štvorhre na turnaji WTA Tour Qatar Total Open (Tier II, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) v katarskej Dauhe. Ako prvá nasadená spolu Ai Sugijamovou museli odriecť účasť v naplánovanom utorňajšom večernom stretnutí deblového 1. kola pre Japonkino zranenie pravej nohy. Túto nepríjemnú skutočnosť výrazne indikoval Sugijamovej skreč v popoludňajšom zápase 1. kola dvojhry proti Austrálčanke Alicii Molikovej za stavu 6:0, 2:6, 1:3. Namiesto jednotiek žrebu na duel proti Vere Duševinovej a Mare Santangelovej napokon narýchlo nastúpili Kolumbijčanka Catalina Castanová a Nemka Vanessa Henkeová, ale túto nečakanú šancu nedokázali využiť a prehrali 3:6, 0:6.

Do štvrťfinálového 2. kola štvorhry v Dauhe postúpila Janette Husárová spolu s Češkou Květou Peschkeovou. Tretie nasadené si v utorok za 82 minút poradili s indickým párom s voľnou kartou Neha Uberoiová, Šikha Uberoiová 6:2, 6:2. Vo štvrťfinále si zmerajú sily s ďalšími držiteľkami voľnej karty, Martinou Hingisovou a Mariou Kirilenkovou. So Švajčiarkou a Ruskou si poradili minulý týždeň v 1. kole v Dubaji 6:2, 6:4.


Štvorhra - 1. kolo:

Janette Husárová, Květa Peschkeová (3-SR/ČR) - Neha Uberoiová, Šikha Uberoiová (Ind.) 6:2, 6:2 za 82 minút

Vera Duševinová, Mara Santangelová (Rus./Tal.) - Catalina Castanová, Vanessa Henkeová (Kol./Nem.) 6:3, 6:0

Castanová a Henkeová nastúpili namiesto Daniely Hantuchovej a Ai Sugijamovej, ktoré ako prvé nasadené museli odriecť účasť pre Japonkino zranenie pravej nohy.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.