Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hantuchová v 2. kole dvojhry žien možno proti Suchej

TASR|Publikované 24. jún 2002 o 15:11

Londýn (TASR) - Slovenská tenistka a turnajová jedenástka na treťom grandslamovom podujatí roka v anglickom Wimbledone - Daniela Hantuchová zvíťazila ...

Londýn (TASR) - Slovenská tenistka a turnajová jedenástka na treťom grandslamovom podujatí roka v anglickom Wimbledone - Daniela Hantuchová zvíťazila v úvodnom kole nad španielskou antukárkou Cristine Torrensovou-Valerovou (40. vo WTA) hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2. Minuloročná wimbledonská víťazka v miešanej štvorhre tak postúpila do 2. kola, v ktorom sa stretne s víťazkou súboja medzi ďalšou Slovenkou Martinou Suchou a Američankou Liliou Osterlohovou.

Zápas prvého kola bol pre Hantuchovú (12. vo WTA) na jej najobľúbenejšom trávnatom povrchu v londýnskom All England Tennis Clube príjemným tréningom do ďalších bojov. Deväťnásťročná popradská rodáčka, ktorú umne vedie jej tréner Nigel Sears, mám na tohtoročnom tradičnom wimbledonskom turnaji vysoké ciele. Minulý rok vyhrala Hantuchová spoločne s Kevinom Ullyettom zo Zimbabwe miešanú štvorhru a tento rok by si rada pripísala na svoje konto podobný výsledok aj v súťaži jednotlivcov.