Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Hantuchová v 1. kole proti Schaulovej, Hrbatý vs. El Aynaoui

TASR|12. aug 2004 o 12:22

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa na svojej premiérovej olympiáde v kariére stretne v 1. kole dvojhry ...

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa na svojej premiérovej olympiáde v kariére stretne v 1. kole dvojhry s Luxemburčankou Claudine Schaulovou, proti ktorej zatiaľ na profiokruhu nenastúpila. Slovenská mužská jednotka Dominik Hrbatý bude na svojom druhom olympijskom turnaji čeliť v 1. kole singla Maročanovi Younes El Aynaouiovi (vo vzájomnej bilancii vedie 2:0). Rozhodol o tom štvrtkový žreb v dejisku OH v Aténach.

V singli žien má Slovensko tri želiezka v ohni. Okrem Hantuchovej zažijú debut pod piatimi kruhmi aj Ľubomíra Kurhajcová s Martinou Suchou. Kurhajcovej pridelil žreb do úvodného kola známu Američanku Lisu Raymondovú (0:2), Suchá si zmeria sily s deviatou nasadenou Nadiou Petrovovou z Ruska (0:2).

Vo dvojhre mužov štartujú tiež traja hráči spod Tatier, Karol Kučera má za súpera nasadenú deviatku Rusa Marata Safina (Kučera vedie 4:2), Karol Beck nastúpi proti Argentínčanovi Augustinovi Callerimu s ktorým sa na Tour zatiaľ v priamom súboji nestretol.

V debli budú Slovensko reprezentovať dva ženské a jeden mužský pár. Kurhajcová so Suchou nastúpia proti Taliankam Silvii Farinovej-Eliovej, Francesce Schiavoneovej a medailová nádej dvojica Hantuchová, Janette Husárová sa stretne so švajčiarskym párom, šiestym nasadeným, Myriam Casanová, Patty Schnyderová. Vo štvorhre mužov má pár Beck, Hrbatý za súperov Kanaďanov Daniel Nestor, Fred Niemeyer.

Žreb olympijského turnaja v tenise (SR):

ženy - dvojhra:

Nadia Petrovová (9-Rus.) - Martina SUCHÁ, Ľubomíra KURHAJCOVÁ - Lisa Raymondová (USA), Daniela HANTUCHOVÁ - Claudine Schaulová (Lux.)

ženy - štvorhra:

Silvia Farinová-Eliová, Francesca Schiavoneová (Tal.) - KURHAJCOVÁ, SUCHÁ, Myriam Casanová, Patty Schnyderová (6-Švaj.) - HANTUCHOVÁ, HUSÁROVÁ

muži - dvojhra:

Dominik HRBATÝ - Younes El Aynaoui (Mar.), Agustin Calleri (Arg.) - Karol BECK, Karol KUČERA - Marat SAFIN (9-Rus.)

muži - štvorhra:

Daniel Nestor, Fred Niemeyer (Kan.) - BECK, HRBATÝ

Súvisiace články