Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Hantuchová si hľadá trénera

Daniela Hantuchová (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš|5. sep 2013 o 21:05

Na poslednom grandslamovom turnaji roka zastavila Hantuchovú až svetová dvojka Azarenková.

NEW YORK, BRATISLAVA. Len na začiatku druhého setu dostala Daniela Hantuchová svoju súperku Victoriu Azarenkovú do úzkych, slovenská tenistka viedla vtedy vo štvrťfinálovom zápase na US Open 2:0.

Svetová dvojka z Bieloruska sa však rýchlo spamätala, spresnila a pritvrdila hru, výborne sa pohybovala. Robila málo chýb. Vzápätí získala päť gemov za sebou. Azarenková zvíťazila 6:2, 6:3. V semifinále ju čaká Talianka Flavia Penettová.

„Som sklamaná, dnes to nebol môj deň,“ povedala Hantuchová v konferenčnom rozhovore. „Nepredviedla som svoj najlepší tenis. Asi som bola zbytočne premotivovaná. Chcela som zahrať viac, ako bolo treba, a z toho vyplývali nevynútené chyby.“

Zobrala veci do svojich rúk

Napriek štvrťfinálovej prehre neodchádzala Hantuchová z New Yorku sklamaná. Naopak. Využila výhodný žreb, v prvých štyroch zápasoch nenarazila na súperku z top 80. V osmičke si na tomto turnaji zahrala po jedenástich rokoch, v grandslamovom štvrťfinále bola po päťročnej prestávke.

V tejto sezóne sa jej po júnovom triumfe na tráve v Birminghame vôbec nedarilo.

V ďalších šiestich turnajoch v Hertogenboschi, vo Wimbledone, v Stanforde, Carlsbade, Cincinnati a v New Havene sa len dva razy dostala do druhého kola.

Pred US Open sa rozišla so španielskym trénerom Eduardom Nicolasom.

„Keby mi niekto na začiatku turnaja povedal, že postúpim do štvrťfinále, asi by som sa len zasmiala,“ priznala. „Po rozchode s trénerom Nicolasom som zobrala veci do vlastných rúk.“

Hantuchovej v New Yorku radami pomohol kouč Sven Groeneveld z podporného tímu Adidasu. Ocenila aj podporu brata Igora, ktorý za ňou pricestoval do Ameriky.

Bude slovenskou dvojkou

„Daniela v New Yorku krásne využila priaznivý žreb a zlyhania favoritiek,“ poznamenal tréner fedcupovej reprezentácie Matej Lipták. „Nechcem povedať, že to mala ľahšie, ale možno trochu iné. Koho zdolala, je teraz úplne jedno. Štvrťfinále na grandslame je vždy cenný výsledok.“

Hantuchová získala na US Open prémiu 325-tisíc dolárov a 500 bodov do rebríčka. V novom renkingu sa zo 48. miesta posunie k tridsiatke. Predstihne Magdalénu Rybárikovú a stane sa slovenskou dvojkou za Dominikou Cibulkovou. Jej doterajším maximom je 5. miesto z januára 2003.

„Ťažko povedať, kam patrí Daniela v rebríčku,“ doplnil Lipták. „Rozhodne si však zaslúži vyššie postavenie ako mala pred US Open. Postup v renkingu je zadosťučinením za prácu, ktorú dáva tenisu.“

Súvisiace články