Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hantuchová sa vrátila, proti V. Británii nastúpi

SITA|21. apr 2006 o 21:20

PLOVDIV 21. apríla (SITA - od vyslaného redaktora Daniela Šargu) – Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa v piatok večer vrátila do bulharského Plovdivu, kde slovenské fedcupové reprezentantky ...

PLOVDIV 21. apríla (SITA - od vyslaného redaktora Daniela Šargu) – Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa v piatok večer vrátila do bulharského Plovdivu, kde slovenské fedcupové reprezentantky bojujú o postup do júlovej baráže o účasť v II. svetovej skupine. Dvadsaťtriročná popradská rodáčka, ktorá po dohode s kapitánom Mojmírom Mihalom odcestovala z Plovdivu, bola v základnej A-skupine I. skupiny euroafrickej zóny najväčšou oporou Slovenska a mala by ňou byť aj v sobotňajšom semifinálovom súboji s Veľkou Britániou (začiatok o 9.00 h SELČ). Víťaz tohto duelu postúpi do spomenutej baráže.

Hantuchová odletela z Bulharska na vlastné náklady a dala prísľub, že do sobotňajšieho rozhodujúceho zápasu o postup do júlovej baráže o II. svetovú skupinu bude určite späť. "Daniela ma požiadala, či môže načas opustiť tím, že si potrebuje vybaviť nejaké veci. Ona je profesionálka, takže som nemal absolútne problém ju uvoľniť," uviedol Mihal po Hantuchovej odchode z Plovdivu. Zároveň podotkol, že vzájomná dôvera je v tomto prípade veľmi dôležitá. "Keď jej my takýmto spôsobom vyjdeme v ústrety, o to lepšiu spoluprácu možno potom očakávať aj z jej strany," dodal slovenský kapitán.


Súvisiace články