Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hantuchová sa teší na súboj s Heninovou-Hardennovou

SITA|2. júl 2006 o 13:36

LONDÝN 2. júla (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová splnila svoj malý cieľ - dostať sa druhého týždňa bojov v 120. ročníku majstrovstiev Anglicka vo Wimbledone. Už niekoľko dní jediná slovenská ...

LONDÝN 2. júla (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová splnila svoj malý cieľ - dostať sa druhého týždňa bojov v 120. ročníku majstrovstiev Anglicka vo Wimbledone. Už niekoľko dní jediná slovenská zástupkyňa v hlavnej súťaži dvojhry má však v pondelkovom osemfinále súperku z kategórie najťažších - päťnásobnú grandslamovú šampiónku Justine Heninovú-Hardennovú z Belgicka. „Veľmi si vážim fakt, že som sa dostala do druhého týždňa. Na zápas s Heninovou-Hardennovou sa veľmi teším. Je to presne ten druh stretnutia, ktoré som chcela vo Wimbledone tohto roku odohrať, proti veľkej šampiónke,“ citujú Hantuchovej slová wimbledonskí organizátori. Dvadsaťtriročná Slovenka bola na londýnskej tráve zatiaľ najďalej pred štyrmi rokmi vo štvrťfinále. Ak by tretiu nasadenú Belgičanku v pondelok zdolala, vyrovnala by svoje wimbledonské, ale aj grandslamové maximum. Obe hráčky sa stretli doteraz štyrikrát a bilancia je vyrovnaná 2:2. Je však pravda, že všetky zápasy odohrali ešte v roku 2002, keď Slovenka stúpala po rebríčku WTA Tour ako kométa, no odvtedy vypadla z prvej desiatky. Belgičanka ale vyhrala päť grandslamových turnajov, stala sa olympijskou víťazkou a dlhodobejšie aj svetovou jednotkou. Práve Wimbledon jej však ako jediný turnaj veľkej štvorky v zbierke chýba. Zatiaľ bola len raz vo finále (2001). „Cítim, že tráva je veľmi výhodný povrch pre moju hru. Na druhej strane Heninová-Hardennová je taká všestranná hráčka, že naozaj nezáleží, na akom druhu povrchu proti sebe hráme. Na všetkých je vynikajúca,“ povedala k svojím ambíciám 23-ročná Hantuchová, ktorá je v Londýne nasadenou pätnástkou.

Stretnutie Hantuchovej s Heninovou-Hardennovou ocenili organizátori najvyššou dôležitosťou, keď ho zaradili na centrálny dvorec ako prvý v poradí so začiatkom po 14.00 h SELČ.


Daniela Hantuchová (23 r.) verzus Justine Heninová-Hardennová (24 r.) - bilancia 2:2


  • Gold Coast 2002 (tvrdý povrch, osemfinále): Hantuchová - Heninová-Hardennová 6:1, 0:6, 3:6
  • Indian Wells 2002 (tvrdý povrch, osemfinále): Hantuchová – Heninová-Hardennová 6:3, 6:3
  • US Open 2002 (tvrdý povrch, osemfinále): Hantuchová – Heninová-Hardennová 6:1, 3:6, 7:6 (4)
  • Lipsko 2002 (hala - koberec, štvrťfinále): Hantuchová - Heninová-Hardennová 4:6, 5:7

Súvisiace články