Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hantuchová sa rozišla s anglickým trénerom Searsom

Publikované 24. apr 2006 o 22:00

"Áno, ukončila som spoluprácu s trénerom Nigelom Searsom, ale oficálne sa k tomu vyjadrím až na budúci týždeň na turnaji vo Varšave," odvetila naša najlepšia tenistka Daniela Hantuchová na otázku SME, či sú pravdivé šepoty, že sa rozišla s anglickým ...

Daniela Hantuchová s dnes už bývalým trénerom Nigelom Searsom v olympijskej dedine v Aténach 2004. Naša najlepšia tenistka sa teraz bude pripravovať v akadémii Emilia Sancheza v Barcelone. FOTO - TASR

"Áno, ukončila som spoluprácu s trénerom Nigelom Searsom, ale oficálne sa k tomu vyjadrím až na budúci týždeň na turnaji vo Varšave," odvetila naša najlepšia tenistka Daniela Hantuchová na otázku SME, či sú pravdivé šepoty, že sa rozišla s anglickým koučom.

Nigel Sears ju viedol od leta 2001 s prestávkou na prelome rokov 2003/04, keď ju nakrátko trénoval Harold Solomon. Hantuchová zatiaľ nechcela hovoriť o dôvodoch, prečo definitívne skončila spoluprácu so Searsom. V januári 2003 sa pod jeho vedením dostala na 5. miesto svetového rebríčka a so štyrmi rôznymi partnermi vyhrala zmiešanú štvorhru na všetkých štyroch grandslamových turnajoch. V aktuálnom svetovom rebríčku dvojhry je Daniela na 16. mieste, v tomto roku by sa chcela vrátiť medzi desiatku najlepších.

Hantuchová sa bude teraz pripravovať v tenisovej akadémii Emilia Sancheza v Barcelone. Včera napoludnie si ešte zatrénovala na antukovom dvorci v bratislavskom NTC pod dohľadom kapitána reprezentácie v Pohári federácie Mojmíra Mihala a po dvojhodinovej drine v horúčave si pozametala kurt ako v detských rokoch. Smiala sa a nevyzeralo to, že rozchod s trénerom by ju nejako rozladil.

"Dostala som sa do štádia, keď ma baví každá sekunda na dvorci. Z tenisu mám teraz veľkú radosť," vravela Hantuchová, ktorá minulý týždeň v Plovdive pomohla tímu Slovenska na turnaji euro-africkej zóny Pohára federácie k postupu do baráže. V júli by sa mala predstaviť aj v zápase o účasť v II. svetovej skupine - pre nasadené Slovensko sú na dnešnom žrebovaní pravdepodobnými súpermi Austrália, Argentína, Izrael alebo Thajsko.

V antukovej časti sezóny čakajú Hantuchovú opäť turnaje vo Varšave, v Berlíne, Ríme, parížsky Roland Garros, a keďže vlani neuhrala veľa bodov, tým rýchlejšie by sa po dobrých výsledkoch mohla priblížiť k top-10.

Daniela sa v sobotu ponáhľala z Bulharska domov, na druhý deň oslávila 23. narodeniny. "Nedostala som žiadne veľké darčeky, ani som ich nečakala. Najkrajším darom pre mňa je, že som mohla stráviť pekný deň s rodinou," povedala slovenská tenisová reprezentantka. Dnes sa už bude pripravovať v Španielsku. (on)

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.