Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Hantuchová sa o zápas obávala

Sportnet|17. jan 2006 o 00:00

Slovenská tenistka roka a 17. nasadená na Australian Open DANIELA HANTUCHOVÁ prišla po víťazstve nad Japonkou Obatovou 3:6, 6:3, 6:0 medzi novinárov usmiata.

Sedemnásta nasadená Daniela Hantuchová postúpila do druhého kola Australian Open po víťazstve nad Japonkou Saori Obatovou 3:6, 6:3, 6:0. FOTO - TASR/AFP

Slovenská tenistka roka a 17. nasadená na Australian Open DANIELA HANTUCHOVÁ prišla po víťazstve nad Japonkou Obatovou 3:6, 6:3, 6:0 medzi novinárov usmiata.

Azda dobré znamenie pred ďalšími kolami?

"Pravdaže. Som rada, že mám tento zápas za sebou. Čakala som ťažký úvod."

Za stavu 3:6 a 0:1 po prehratom podaní nám behali po rozume všelijaké veci. Nemali ste obavy o zápas?

"Priznám sa, áno. Za takéhoto stavu každému hráčovi preblysne myšlienka o prehre, ale bolo dôležité, že som si verila, hrala trpezlivejšie a nechcela som spanikáriť."

Pominuli sa už tie bolesti zubov?

"Je to čoraz lepšie. Práve tie antibiotiká a herné výpadky v posledných dňoch poznačili začiatok stretnutia, dalo sa to predvídať. Postupne som sa mohla viac hýbať a ukazuje sa, že aj kondične na tom budem dobre."

Absolvovali ste s trénerom Nigelom Searsom tradičnú prípravu v JAR?

"Áno, aj tentoraz to bol zhruba mesiac, ale dosť si pochvaľujem aj herný vstup do sezóny so semifinálovým postupom v Aucklande a dvoma cennými úspechmi nad Mirzovou a Schnyderovou v Sydney. Škoda, že tie problémy so zubom prišli v nevhodnú chvíľu, no už sa to upravuje a teším sa na ďalšie kolo."

Čo vám hovorí meno Amanmuradovová?

"Moja ďalšia súperka? Nepoznám. Nikdy som s ňou nehrala, verím, že Nigel si ju bol omrknúť. Bude nebezpečná, teraz musím byť v strehu od začiatku."

Pavúk nám našepkáva možnosť súboja v 3. kole so Serenou Williamsovou, nad ktorou ste ešte nevyhrali. Nečrtá sa v Melbourne sľubná šanca?

"Pochopiteľne, hoci sa snažím na to nemyslieť, niekde v pozadí ma máta tento zápas a rada by som si s ňou zahrala."

Budete hrať štvorhru aj mix?

"V debli nastúpim opäť so Sugijamovou, ale v mixe nehrám, bolo by to priveľa."

(Hantuchová so Sugijamovou sú šieste nasadené v turnaji a žreb im včera prisúdil v 1. kole český pár Strýcová - Vaidišová.)

Súvisiace články