Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hantuchová proti Schaulovej, Kučeru čaká Safin - SÚHRN s dvojicami

TASR|12. aug 2004 o 13:33

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa na svojej premiérovej olympiáde v kariére stretne v 1. kole dvojhry ...

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa na svojej premiérovej olympiáde v kariére stretne v 1. kole dvojhry s Luxemburčankou Claudine Schaulovou, proti ktorej zatiaľ na profiokruhu nenastúpila. Slovenská mužská jednotka Dominik Hrbatý bude na svojom druhom olympijskom turnaji čeliť v 1. kole singla Maročanovi Younes El Aynaouiovi (vo vzájomnej bilancii vedie 2:0). Rozhodol o tom štvrtkový žreb v dejisku OH v Aténach.

V singli žien má Slovensko tri želiezka v ohni. Okrem Hantuchovej zažijú debut pod piatimi kruhmi aj Ľubomíra Kurhajcová s Martinou Suchou. Kurhajcovej pridelil žreb do úvodného kola známu Američanku Lisu Raymondovú (0:2), Suchá si zmeria sily s deviatou nasadenou Nadiou Petrovovou z Ruska (0:2).

Vo dvojhre mužov štartujú tiež traja hráči spod Tatier, Karol Kučera má za súpera nasadenú deviatku Rusa Marata Safina (Kučera vedie 4:2), Karol Beck nastúpi proti Argentínčanovi Augustinovi Callerimu s ktorým sa na Tour zatiaľ v priamom súboji nestretol.

V debli budú Slovensko reprezentovať dva ženské a jeden mužský pár. Kurhajcová so Suchou nastúpia proti Taliankam Silvii Farinovej-Eliovej, Francesce Schiavoneovej a medailová nádej dvojica Hantuchová, Janette Husárová sa stretne so švajčiarskym párom, šiestym nasadeným, Myriam Casanová, Patty Schnyderová. Vo štvorhre mužov má pár Beck, Hrbatý za súperov Kanaďanov Daniel Nestor, Fred Niemeyer.

Medzi ženami je najvyššie nasadenou hráčkou Belgičanka Justine Heninová-Hardennová, v 1. kole ju čaká talentovaná Češka a bývalá juniorská majsterka sveta Barbora Strýcová. Obhajkyňa zlatej medaily zo Sydney Američanka Venus Williamsová nastúpi ako šiesta nasadená proti Maďarke Melinde Czinkovej, jej mladšia sestra Serena v stredu odvolala svoju účasť v Aténach údajne pre zranenie kolena. Medzi mužmi je nasadenou jednotkou dvojnásobný víťaz Wimbeldonu Švajčiar Roger Federer, ktorý si v 1. kole zmeria sily s Rusom Nikolajom Davydenkom. Na OH 2000 v Sydney získal v mužskej dvojhre zlato Rus Jevgenij Kafeľnikov, ten však medzitým už ukončil kariéru.

Žreb olympijského turnaja v tenise:

ženy - dvojhra:

Justine Heninová Hardennová (1-Bel.) - Barbora Strýcová (ČR), Maria Ventová-Kabchiová (Ven.) - Anne Kremerová (Lux.), Nicole Prattová (Austr.) - Myriam Casanovová (Švajč.), Tathiana Garbinová (Tal.) - Anna Smašnovová-Pistolesiová (13-Izr.), Naďa Petrovová (9-Rus.) - Martina SUCHÁ (SR), Anabel Medinová Garriguesová (Šp.) - Mary Pierceová (Fr.), Maja Matevžičová (Slovin.) - Saori Obatová (Jap.), Melinda Czinková (Maď.) - Venus Williamsová (6-USA), Anastasia Myskinová (3-Rus.) - Magui Sernová (Šp.), Kristina Brandiová (Portoriko) - Jelena Kostaničová (Chorv.), Anikó Kaprosová (Maď.) - Eleni Daniilidouová (Gr.), Klara Koukalová (ČR) - Magdalena Maleevová (15-Bul.), Francesca Schiavoneová (11-Tal.) - Šinobu Asagoeová (Jap.), Kaia Kanepiová (Est.) - Cho Yoon Jeong (Kór.), Jelena Jankovičová (SČH) - Fabiola Zuluagová (Kol.), Nathalie Dechyová (Fr.) - Paola Suarezová (7-Arg.) Ai Sugijamová (8-Jap.) - Zheng Jie (Čína), Tatiana Perebijnisová (Ukr.) - Dally Randriantefyová (Madag.), Tamarine Tanasugarnová (Thaj.) - Angelique Widjajová (Indonéz.), Gisela Dulková (Arg.) - Karolina Spremová (12-Chorv.), Silvia Farinová Eliová (14-Tal.) - Sandrine Testudová (Fr.), Ľubomíra KURHAJCOVÁ (SR) - Lisa Raymondová (USA), Maria Sanchezová Lorenzová (Šp.) - Katarina Srebotniková (Slovin.), Alicia Moliková (Austr.) - Jelena Dementievová (4-Rus.), Svetlana Kuznecovová (5-Rus.) - Mariana Diazová Olivová (Arg.), Akiko Morigamiová (Jap.) - Iveta Benešová (ČR), Daniela HANTUCHOVÁ (SR) - Claudine Schaulová (Lux.), Petra Mandulová (Maď.) - Patty Schnyderová (10-Švajč.), Chanda Rubinová (16-USA) - Samantha Stosurová (Austr.), Cara Blacková (Zim.) - Tina Pisniková (Slovin.), Mervana Jugičová-Salkičová (Bosna) - Maria Elena Camerinová (Tal.), Conchita Martinezová (Šp.) - Amélie Mauresmová (2-Fr.)

muži - dvojhra - 1. kolo:

Roger Federer (1-Švajč.) - Nikolaj Davydenko (Rus.), Tomáš Berdych (ČR) - Florian Mayer (Nem.), Fabrice Santoro (Fr.) - Filippo Volandri (Tal.), Lamine Ouahab (Alž.) - Tommy Robredo (15-Šp.), Paradorn Srichaphan (12-Thaj.) - Joachim Johansson (Švéd.), Sargis Sargsian (Arm.) - Ivan Ljubičič (Chorv.), Dominik HRBATÝ (SR) - Younes El Aynaoui (Mar.), Taylor Dent (USA) - David Nalbandian (6-Arg.), Carlos Moya (3-Šp.) - Thomas Enqvist (Švéd.), Mark Philippoussis (Austr.) - Olivier Rochus (Bel.), Arnaud Clement (Fr.) - Nicolas Lapentti (Ekv.), Ivo Karlovič (Chorv.) - Andrei Pavel (13-Rum.), Nicolas Massú (10-Chile) - Gustavo Kuerten (Braz.), Jürgen Melzer (Rak.) - Vincent Spadea (USA), Agustin Calleri (Arg.) - Karol BECK (SR), Igor Andrejev (Rus.) - Rainer Schüttler (7-Nem.), Juan Carlos Ferrero (5-Šp.) - Hicham Arazi (Mar.), Mardy Fish (USA) - Jonas Björkman (Švéd.), Jarkko Nieminen (Fín.) - Yen Hsun Lu (Taiwan), Max Mirnyj (Biel.) - Juan Ignacio Chela (11-Arg.), Nicolas Kiefer (14-Nem.) - Irakli Labadze (Gruz.), Gregory Carraz (Fr.) - Marcos Baghdatis (Cyprus), Michail Južnyj (Rus.) - Xavier Malisse (Bel.), Jiří Novák (ČR) - Tim Henman (4-V.Brit.), Sebastien Grosjean (8-Fr.) - Luis Horna (Peru), Victor Hanescu (Rum.) - Wayne Arthurs (Austr.), Robin Söderling (Švéd.) - Feliciano Lopez (Šp.), Karol KUČERA (SR) - Marat Safin (9-Rus.), Fernando Gonzalez (16-Chile) - Konstantinos Economidis (Gr.), Mariano Zabaleta (Arg.) - Lee Hyung Taik (Kór.), Mario Ančič (Chorv) - Tommy Haas (Nem.), Flavio Saretta (Braz.) - Andy Roddick (2-USA)

ženy - štvorhra - 1. kolo:

Svetlana Kuznecovová, Jelena Lichovcevová (1-Rus.) - Libuše Průšová, Barbora Strýcová (ČR), Nathalie Dechyová, Sandrine Testudová (Fr.) - Tina Križanová, Katarina Srebotniková (Slovin.), Akiko Morigamiová, Saori Obatová (Jap.) - Melinda Czinková, Anikó Kaprosová (Maď.), Anabel Medinová Garriguesová, Arantxa Sanchezová-Vicariová (Šp.) - Paola Suarezová, Patricia Tarabiniová (7-Arg.), Alicia Moliková, Rennae Stubbsová (4-Austr.) - Maret Aniová, Kaia Kanepiová (Est.), Anne Kremerová, Claudine Schaulová (Lux.) - Catalina Castanová Alvarezová, Fabiola Zuluagová (Kol.), Silvia Farinová Eliová, Francesca Schiavoneová (Tal.) - Ľubomíra KURHAJCOVÁ, Martina SUCHÁ (SR), Chanda Rubinová, Venus Williamsová (USA) - Li Ting, Sun Tian (8-Čína), Šinobu Asagoeová, Ai Sugijamová (5-Jap.) - Jelena Dementievová, Anastasia Myskinová (Rus.), Wynne Prakusyová, Angelique Widjajová (Indonéz.) - Jelena Kostaničová, Karolina Spremová (Chorv.), Eleni Daniilidouová, Christina Zachariadouová (Gr.) - Amélie Mauresmová, Mary Pierceová (Fr.), Julia Bejgelzimerová, Tatiana Perebijnisová (Ukr.) - Martina Navrátilová, Lisa Raymondová (3-USA), Myriam Casanovová, Patty Schnyderová (6-Švajč.) - Daniela HANTUCHOVÁ, Janette HUSÁROVÁ (SR), Maja Matevžičová, Tina Pisniková (Slovin.) - Yan Zi, Zheng Jie (Čína), Tathiana Garbinová, Roberta Vinciová (Tal.) - Nicole Prattová, Samantha Stosurová (Austr.), Petra Mandulová, Kyra Nagyová (Maď.) - Conchita Martinezová, Virginia Ruanová Pascualová (2-Šp.)

muži - štvorhra - 1. kolo:

Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Marat Safin, Michail Južnyj (Rus.), Hicham Arazi, Younes El Aynaoui (Mar.) - Max Mirnyj, Vladimir Vočkov (Biel.), Fernando Gonzalez, Nicolas Massú (Chile) - Mark Knowles, Mark Merklein (Bah.), Feliciano Lopez, Tommy Robredo (Šp.) - Gaston Etlis, Martin Rodriguez (6-Arg.), Michael Llodra, Fabrice Santoro (3-Fr.) - Xavier Malisse, Olivier Rochus (Bel.), Daniel Nestor, Fred Niemeyer (Kan.) - Karol BECK, Dominik HRBATÝ (SR), Mario Ančič, Ivan Ljubičič (Chorv.) - Jonas Björkman, Joachim Johansson (Švéd.), Konstantinos Economidis, Vasilis Mazarakis (Gr.) - Martin Damm, Cyril Suk (7-ČR), Mahesh Bhupathi, Leander Paes (5-India) - Mardy Fish, Andy Roddick (USA), Yves Allegro, Roger Federer (Švajč.) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.), Carlos Moya, Rafael Nadal (Šp.) - Andre Sá, Flavio Saretta (Braz.), Arnaud Clement, Sebastien Grosjean (Fr.) - Wayne Black, Kevin Ullyett (4-Zim.), Jonathan Erlich, Andi Ram (8-Izr.) - Thomas Enqvist, Robin Söderling (Švéd.), Igor Andrejev, Nikolaj Davydenko (Rus.) - Agustin Calleri, David Nalbandian (Arg.), Victor Hanescu, Andrei Pavel (Rum.) - Nicolas Kiefer, Rainer Schüttler (Nem.), Tomáš Berdych, Jiří Novák (ČR) - Wayne Arthurs, Todd Woodbridge (2-Austr.)

Súvisiace články