Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Hantuchová proti Obatovej, Hrbatý si počká na kvalifikanta

SITA|Publikované 13. jan 2006 o 07:18

MELBOURNE 13. januára (SITA) - Piatkový žreb 1. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne pridelil súperov aj trojici slovenských tenistov. Zatiaľ čo jediný ...

MELBOURNE 13. januára (SITA) - Piatkový žreb 1. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne pridelil súperov aj trojici slovenských tenistov. Zatiaľ čo jediný mužský zástupca, lanský štvrťfinalista Dominik Hrbatý nasadený ako číslo 12, si počká na jedného z víťazov kvalifikácie, sedemnásta nasadená Daniela Hantuchová sa stretne s Japonkou Saori Obatovou. Obe súperky si zahrajú proti sebe po prvý raz. Ak by 22-ročná Slovenka v 1. kole uspela, v ďalšom stretnutí narazí na víťazku súboja Dally Randriantefyová (Madag.) - Akgul Amanmuradovová (Uzb.). Ak by sa Hantuchová dostala do 3. kola, tam by ju pravdepodobne čakala obhajkyňa minuloročného víťazstva, trinásta nasadená Američanka Serena Williamsová. Druhá slovenská ženská zástupkyňa Martina Suchá sa v 1. kole stretne so skúsenou Izraelčankou bieloruského pôvodu Annou Smashnovovou. Počet Slovákov v hlavnej súťaži Australian Open môže ešte rozšíriť Jarmila Gajdošová, ktorá sa aktuálne dostala už do finále kvalifikácie.

Súperov v 1. kole spoznali aj svetové jednotky Švajčiar Roger Federer a Američanka Lindsay Davenportová. Lanský semifinalista Federer bude mať v 1. kole proti sebe Denisa Istomina z Uzbekistanu. Obhajkyňa finále Davenportová sa v 1. kole stretne s Austrálčankou Casey Dellacquovou. Ťažkú súperku bude mať pri svojom návrate do Melbourne po štyroch rokoch Martina Hingisová. Dvadsaťpäťročná Švajčiarka, víťazka tohto podujatia z rokov 1997 - 1999, sa v 1. kole postaví proti tridsiatej nasadenej Ruske Vere Zvonarevovej.


Slováci v 1. kole dvojhry na Australian Open 2006:

  • Dominik Hrbatý (12-SR) - kvalifikant
  • Daniela Hantuchová (17-SR) - Saori Obatová (Jap.) - bilancia: 0:0
  • Martina Suchá (SR) - Anna Smashnovová (Izr.) - bilancia: 0:0

Súvisiace články